Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000 körüli évjáratos VW Bora...

2000 körüli évjáratos VW Bora benzines 1.4 v 1.6 és hány e kmrel érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 20:51
 1/5 Dörmögő ***** válasza:
Ezt így nem nagyon lehet megmondani. Eleve a kilométer számlálót tekergetni divat manapság, a másik fele a dolognak hogy milyen gazdája volt a kocsinak. Ha betartott minden cserét, hidegen nem pörgette, rendszerint hosszú utakat tett meg vele akkor szerintem egy 350-400 ezret ki kell hogy bírjon a motor megbontás nélkül. De ha elmaradtak az olajcserék, rövid távokat ment vele (így a kilométerek nagy hányada nem üzemmeleg motorral telik) akkor 100-150 ezer alatt is szét lehet koptatni egy motort.
2013. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy, mert így is úgy is 100.000 körül lesz benne attól függetlenül, hogy 3x annyi van benne:)
2013. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én, amikor megvettem 200.000 volt benne, de nem kereskedésből vettem.

Ugyan rendőrségi használatban volt, de nem rendőrautóként, hanem olyan civil "ügyintéző" autóként.

Rendszeres szervizt kapott (ezt biztosra tudom, mert haver ott dolgozik és beszélt a szerelőkkel), így semmi baja.

Volt szervizbe, de csak azokat kellett cserélni, amit mindenképp kell x kilométerenként. Vezérműszíj, görgők, vízpumpa, levegő és pollenszűrő, olajcsere.

Megy, mint egy álom :)

A váltója kicsit keményen jár, de meglehet szokni.

Én vásárlás előtt mindenképp megnézetném egy szerelővel, vagy elvinném műhelybe állapotfelmérésre.

Olcsóbb, mintha kifogsz egy romhalmazt, amit állandóan szervizbe kell hordani.

Szóval, valóban nem az számít mennyi van benne, hanem, hogy mennyire viselték gondját...

Én nem venném 1.4-es motorral. A fogyasztásban szinte semmi különbség nincs, viszont 1.6-al jobban megy....

2013. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.4 elég kevés ahhoz a kasztnihoz.

Inkább 1.6

mennyivel érdemes megvenni?

Átlag használat évi 10-15 ezer között mozog. Szerintem majdnem ez a minimum.

Közel 200 az lehet reális, és akkor már itt-ott látszik belül is, pláne ha nem volt szerető gazdája.

2013. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.4 est inkább 200-250 ezer km ig ha valós kb mert kis motor ez a kasztnihoz és pörgetni kell, 1.6 valamennyivel nyomatékosabb tehát logikusan azt talán nem pörgették annyira ezért azt inkább 300 ezer km ig vennék kb. De persze karbantartás és tulaj függő.
2017. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!