Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a 101 LE-s 1.6...

Mi a különbség a 101 LE-s 1.6 VW benzin motor és 105 LE-s között? ( a 105 újabb, de mivel másabb stb)

Figyelt kérdés
köszi
2013. szept. 26. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
4 LE
2013. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre már legutóbb sem tudtak normális választ adni. Lehet inkább egy VW fórumon kellene feldobnod a kérdést.
2013. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vw 1.6 -os motorja, az egyik a régi 102 Le 8 szelepes motor

Míg a másik a 105Le-s 16 szelepes motor. A 16 szelepest rakták borába, IV-es golfba.

Aztán valamiért pl Golf V, Jetta, Octavia, és még a Seat leon, altea is a régi 8 szelepes motort kapta vissza.

2013. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utoljára én kérdeztem erről csak engem az érdekelt, hogy a 101 és a 102Le-s motor közt mi a különbség.


101-102Le 8 szelep

105Le 16 szelep


A 16 szelepes jobban fogyaszt és jobb a menet dinamikája is de állítólag nincs olyan megbízható mint a 8 szelepes.

A Volkswagen ezt a 1.6os motort hosszú éveken keresztül "hegyezte" és a 105Le-nél fejezték be a fejlesztés ebből következik, hogy nincs olyan kiforrott mint a 101Le-s.

Olaj fogyasztás esetén nem kell lehordani a gyártót(ahogy sokan szokták) hanem utána kell nézni, kérdezni(mint ahogy te is tetted) mert ezekről a motorokról tudni kell, hogy szeretik "csipegetni" az olajat és ezt a gyártó nem is tagadja.

Azt is tudni kell, hogy télen városban 10L-t megeszik(főleg ha 5 szumo bajnok utazik az autóban) de nyáron sem megy 9 alá. Országúton sokkal jobb a fogyasztás főleg a 105Le-s estében.


Én vezettem a 102Le-s változatot és nagyon tetszett, főleg a "rizsrakétám" után. Nyomatékos és jó a váltó áttételezése is.

Mondjuk azt tudni kell, hogy nem mindegy, hogy a Polo-ban van az említett motor vagy egy Passatban. Sokat számít a súly ezért is hoztam fel a szumosokat és nem azért mert lenézem őket.


Általánosságban ezek nem egy világbajnok motorok de egy erős közepes szintet ütnek meg.

Olykor előfordulhat, hogy az elektronika "megvicceli" a tulajt vagy estenként alapjárati és olaj nyomási problémákat is produkálhat.

Mivel, hogy szopó benzinről van szó ezért általában nem a motor az achilles sarka az adott típusnak.

2013. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!