Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat tehetek négyütem...

Milyen olajat tehetek négyütemű robogómba?

Figyelt kérdés
Van egy 125ös generic xor robogóm, és olajat szeretnék benne cserélni, autóból maradt ki aral tronic 5W40es motorolaj, esetleg ez is megfelelő lenne neki? Vagy inkább motoros boltba vegyek? Mert ha jó ez is akkor nem akarok kidobni több ezer forintot.
2009. nov. 7. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne a kimondottan motorkerékpárhoz való olajakból választani, ami megfelel a gyártó előírásának. Ha van könyve nézd meg milyen olaj való bele, mert ha jól tudom a motor és a váltó kenése együtt van és mindkét szempontnak meg kell hogy feleljen az olaj.

Ha nem találod a leírást akkor inkább a motoros boltba kérdezd meg és vegyél jó minőséget, úgy sem sok kell bele és meghálálja.

2009. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jobban átnéztem, igazad van, csak hajtóműolaj megy bele, 75W90 , viszont örülök, mert aszittem 3500nál már cserélni kell, de közben 10500 van írva
2009. nov. 7. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha elöbb lecseréled akkor sem baj. Szerintem 8000 után mehet a csere,annyira nem nagy összeg.
2009. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!