Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az 1.3 16V és...

Mi a különbség az 1.3 16V és a GTI Swift között?

Figyelt kérdés

A 16V 84 lóerő, a GTI 101.

Ez sokat számít? Illetve miben különbözik ezen kívül?



2013. szept. 29. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A GTI eleve Hothatch-nek épült, azaz kis kasztniba minél erősebb motor. Természetesen sokat számít az a plusz 15LE.


Ezen kívül a motorkarakterisztika is tök más. Jobban ki van hegyezve a motor, így aztán az élettartam ugyan csökken, de piszkosul megy a gép. Ez 113NM-ert ad le, ellentétben a sima 103Nm-ével. De ehhez pörgetni kell. A futómű is más, meg van ültetve gyárilag, és fel van keményítve. Ha jól tudom, a kerékméret se azonos.

Fékből is nagyobbat kapott a GTI, azt hiszem a féknyergekben is nagy az eltérés. Emellett hátul plusz kanyarstabilizátor is tartozik a GTI-hez, ezt sima Swiftben csak a Sedan kapott.


A karosszéria is más volt, gyárilag fel volt spoilerezve alul körbe mindenhol. És sportkormány illetve kagylóülések is jártak a GTI tulajoknak.


Nagyjából ennyi. Ma már nemigen éri meg ilyet venni, mert nagyon széthullóban vannak. Viszont a GTI-esítés igazi aranykorát éri. Ezt olvasd végig, ha bővebben érdekel a téma: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2013. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudtál bizony, köszönöm szépen!
2013. szept. 29. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólót még annyival egészíteném ki, hogy a GTI-ben a hátsó kerekeknél is tárcsafékek vannak.

A 80as/90es évek fordulóján gyártották ezeket a gépeket, szóval a legtöbb példány már elmúlt 20 éves. Viszont szerintem nem éri meg egy 16V-t tuningolni GTI-vé, mivel maga a tuning legalább annyiba kerül, mint egy jó állapotú V16-os Swift. És egy GTI-t se nagyon érdemes venni mivel annak a felújítása is elég drága mulatság lenne... Ergó ma már nem nagyon éri meg a Swift ezen változatát venni... pedig mekkora élmény volna már egy ilyen. :D De ha netán mégis hasonlót akarsz venni, akkor ott a Swift Sedan 1.6 változat, az sem semmi a maga 90 Lovacskájával. :D

2013. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na igen, a sedan is jóféle lehet. Arról viszont hallottam negatívumokat is, például, hogy nem túl pörgős az egyhatos, meg hogy hengerfejproblémái lehetnek elég sűrűn. Igazából nem tudom, hogy ebből mi igaz. Illetve ha belegondolunk, gyárilag 90 ló az az 1.6-os, ami nem kevés. A GTI pedig 101, pedig csak 1.3-mas. Ezalapján mit lehetne kihozni egy 1.6-osból "GTI-sítés" alkalmával?
2013. szept. 29. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1.6-ot nem 'sportosították' annyira, mint a GTI-t. Ellenben sok nid for szpid rajongó azt hiszi, hogy még is, aztán nyomják neki, mert ez már 1.6-os és megy mint Schumacher. Hát így nem nehéz hazavágni még 1 suzukit sem. Ezeket inkább futózáshoz jobb választani, mert ugye a nagy súly nem fogja le (annyira) a motort. Na meg teltházzal is jobb lehet vele utazni.


Talán ki lehetne még ebből is préselni vagy 20-30 lovat, de akkor megint ott vagyunk, mint az előbb. Drága lenne az átalakítás és a kocsi élettartama is jelentősen megrövidülne.

Ha már ennyire sportos(abb) kocsit akar valaki venni, inkább vegyen egy 1.8Mazda MX3-at. Az már kinézetre is jobb. ;)

2013. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodom ilyesmiben, csak feltűnt a dolog. Az is logikus, hogy drága. Nagyon kevés eladó van, ami még szép is az horror árú. Annyit nem ér, mert azért az árért már lehet, hogy gyenge.
2013. szept. 29. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 1.6 hoz még hozzá tenném hogy könnyű őket csapágyasra hajtani.(nekem kétszer sikerült) Alacsony fordulaton lehet vele dinamikusan közlekedni de magas fordulaton kifullad . A gti strapabírobb állatkodásra az alkalmasabb csak képtelenség olyat kifogni ami nincs széthajtva. Az 1.3 16v SOHC motornak egyel kevesebb vezérműtengelye van mint a gti nek , kissebb a kompressziója is, viszont nem simultán befecskendezéses mint a gti, a befecskendezők nem egyszerre fecskendeznek hanem a szivószelepek nyitásához vannak igazitva. Sohc böl lehet találni jó állapotút is nem megy sokkal rosszabbúl mint egy GTI , és fel lehet húzni azt is 100 le-re nagyobb módositás nélkül.


Itt egy nagyon,nagyon gyors 1.6 16v (ültem benne brutális! :) ) :

[link]

2013. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!