Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belsőtér világítás kialakítása?

Belsőtér világítás kialakítása?

Figyelt kérdés

Helló!

200-es Mazda 6-ba szeretnék lábtér világításokat kialakítani elöl-hátul egyaránt. Nem szeretném nagyon bonyolítani a dolgot, csak egyszerűen pár leddel megvilágítani ezeket a területeket.

Eléggé kezdő vagyok ebben a témába, de szeretném én magam megcsinálni mert abból tanul az ember :)

A kérdésem az, hogy mennyi és milyen típusú ledeket kell vennem illetve hogyan is kell ezeket bekötni?

előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 30. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Nem azért mert nem lehet,hanem mert itt tetted fel a kérdést.
2013. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt kifejtenéd?
2013. szept. 30. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kellene hogy milyen fényt akarsz. Vannak normál LED-ek, ezeknek kicsi a fényereje, aztán vannak a nagy fényerejű LED-ek, ezeknek már egész jó fénye van, és nem is annyira drágák, szerintem ez kéne neked(van SMD kivitelű is pl 15 lumenes, de biztos van nagyobb fényű is)

Aztán vannak a teljesítmény LED-ek. Ezekből vannak olyan fényerejűek is amiknél az autó fényszórója eltörpül.


Aztán ha kiválasztottad a neked tetsző LED-et akkor a paranéterei alapján(nyitófeszültség, maximum áramerősség) csinálsz vagy veszel hozzá egy LED meghajtót. Ilyen kapcsolásokat elég sokat találsz a neten.

Aztán ennek kell egy táp, és nem árt egy biztosíték sem. Igényes megoldás az ha a biztosítéktáblán egy üres helyre kötöd be és oda teszel biztosítékot. Aztán vagy kapcsolóra kötöd, vagy a tompított fényszórót csapolod meg, műszerfal világítást... Ezt ki kell találni hogy hova célszerű.

Én pl anyám kocsijába a fényszóró magasság állítótól vettem le tápot, az a helyzetjelzővel együtt kapcsol(persze én nem karácsonyfát csináltam, hangjelzéshez kelletett ami nyitott ajtónál jelzi ha fel van kapcsolva a világítás)

2013. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Használj LED szalagot, vagy modult. 12V az üzemi feszültségük és csak egy kapcsolón keresztül kell megtáplálni őket.


Üdv!

2013. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



D.O.81 - azt hogy érted, hogy egy kapcsolón keresztül kell megtáplálni őket?

2013. okt. 4. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érti hogy rakj egy kapcsolót is a tápellátásba hogy kapcsolható legyen.
2013. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!