Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van türelmi idő lejárt műszaki...

Ebeni95 kérdése:

Van türelmi idő lejárt műszaki vizsgánál?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék venni egy 601-es Trabit. Nincs a gépnek érvényes műszakija, de nem is akarom használni egy ideig. Átíratnám a nevemre, aztán itthon csinálgatnám. DE! Van valamennyi türelmi idő, amin belül újra kell vizsgáztatni az autót? Vagy ha nem használom, akkor bármennyi idő letelte után újra tudom vizsgáztatni?

2013. okt. 1. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles időre vizsgáztatni, ha nem mész közútra semmi hátrányod nem lesz belőle. Ha amúgy se akarsz vele közlekedni, akkor vonasd ki ideiglenesen, akkor nem kell biztosítást és adót fizetni!


Ha elkészültél a felújítással, akkor vagy trélerezned kell a vizsgára, vagy ideiglenes forgalomban tartási engedélyt kell kérned az okmányirodában.


Még valami: amíg nincs érvényes vizsgája, előfordulhat, hogy az okmányirodai ügyintéző nem akarja majd a nevedre írni, de szólj neki, hogy passziválja a forgalmit és akkor a nevedre kerülhet! (Mert ugye az átírás elmulasztása már fizetős)


A biztosítást is rögtön meg kell kötnöd a fedezetlenségi díj miatt, de ha kivonatod, akkor visszaküldik a pénzt. Tudom fura, de csak így működik.


Szerintem.

2013. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs meghatározva, hogy mennyi ideig vonhatom ki? Mert változott, ha jól tudom az ideiglenes.
2013. okt. 2. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:
2 x 0,5 évig lehet kivonatni.
2014. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!