Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet csökkenteni a Fiat...

Lehet csökkenteni a Fiat Brava fogyasztásán? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Vettem egy Brava 1.4 12V SX 1996-os autót. Elég jó áron jutottam hozzá, úgyhogy maradt egy kis pénzem felújítani.

A problémám hogy 160 km-t mentem vele, és 16 litert evett meg ezalatt. 10 l-es a fogyasztása, de az elején városon kívűl 12-t számoltam, bár igaz 4-5000-re is felpörgettem. Egyébként nem bántom 50-nél már 5.ben van. 2500 -as fordulat körült járok. Egy ismerősöm ajánlotta hogy vigyem el egy szerelőhöz, ő padon beállítja sz.géppel hogy kevesebbet egyen, de lehet benne lesz vagy 20ezerbe. Csak ez a megoldás van, vagy van más is.

Ill. amikor reggel beindítom, felpörög a fordulat magától 3000-re (gondolom melegíti magát) aztán szépen visszamegy 1000 alá. nem ingadozik. Majd újra 4000-re kicsit félelmetes, de ha beteszem 1.-esbe újra lemegy alapra. Néha néha az automata szivató lámpája is kigyullad, ha még hideg a motor.

egyébként jó kis autó. :)



2013. okt. 2. 08:35
 1/3 Dörmögő ***** válasza:
59%
Vidd szerelőhöz. Lehet hogy fizetni kell érte, de előbb-utóbb úgyis meg kell csináltatni mert ez rohadt sok. A szerelőt mindenképpen ki kell fizetni, de minél hamarabb megcsináltatod annál kevesebbet költesz feleslegesen a többletfogyasztásra. Amit leírtál fogyasztásnak az rohadt sok.
2013. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes megnézni a lmbdaszondát.De ezek amugy kb ennyit esznek,ha normálisan mész vele,nem huzatgatod,akkor talán lijöhetsz vele 7.5-8 literre,de akkor nagyon ovatosan kell,menned.

Nálam kölcsön volt egy ilyen,de alig vártam hogy vissza adjam,én még a 8litert is sokalltam.

2013. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lambdaszondákat, jeladókat, légszűrőt kell megnézni első körben. De nagy csökkenésre ne számíts. Ez a Fiat egyik legrosszabbul sikerült motorja. 8 alá nem nagyon vihető le. Az 1.2 16V váltotta ezt később

Figyelj a jó minőségű olaj és tartsd be a ciklusokat, mert az olajzójáratok is alul vannak méretezve. KÖnnyen eldugulhat.

2013. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!