Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy kell-e...

Honnan tudom, hogy kell-e fagyállót cserélni az autóba?

Figyelt kérdés

Nyáron került hozzám az autó, így eddig nem nagyon foglalkoztam vele, most viszont éjjelente már előfordulnak a mínuszok.

Ráadásul ez az első autóm és nem vagyok még mindennel képbe teljesen.

Honnan tudom, hogy most kell-e feltölteni/teljesen újratölteni a fagyállót ?



2013. okt. 4. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Jobb benzinkutaknál, szervizben ingyen is megnézik.

Kapható mérő is, de az olcsók nem megbízhatók, a megbízhatónak meg horror ára van:

[link]

2013. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Használt autónál vannak ajánlott cserélendő dolgok. Olaj, fagyálló, fékfolyadék stb. Azt mondják az okosok, hogy fagyállót illik 3 évente cserélni.
2013. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fölszippantasz a kiegytartályból egy féldecit, és beteszed a mélyhűtőbe. Ha reggelre megfagy, akkor gáz van. (Megjegyzem a mélyhűtő csak kb. -10 fokos, de annál azért ritkán van hidegebb a mi éghajlatunkon.)
2013. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervizben megnézeted. Egy cseppből törésmutató mérése alapján meg tudják állapítani a fagyáspontját. Kb fél perc munka. Tőlem nem is kértek érte külön pénzt, mert mást is csináltattam.

Egyébként az enyémet tavaly -23 fokosnak mérték és azt mondták, hogy ez olyan határeset. Ha most akkor nem is, következő ősszel mindenképp cseréljem. (Időközben már cseréltem.)


(A mi mélyhűtőnk -20 fokra hűt, de állítható -25-re is.)

2013. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egy fagyállóra azt mondják, hogy -20 fok, az nem azt jelenti, hogy -19 fokon még fasza folyékony, és -20-on meg már egy homogén jégtömb az egész rendszer. Mindössze annyiról van szó, lassan elkezd kristályosodni. Ehhez sok-sok óra kell, hogy jéggé alakuljon. Na most ha este hazamész a kocsival, és leállítod a ház elé üzemmeleg (kb 90 fokos) vízzel, akkor hiába van reggelre esetleg -25 (ami azért nem gyakori nálunk), attól még nem lesz semmi, elindulsz és mész vele.
2013. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem használom minden nap az autót. Van hogy 4-5 napig is áll, utána meg megyek vele 600 km-t egy nap alatt.
2013. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!