Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftben (2001) Milyen...

Suzuki Swiftben (2001) Milyen időközönként kell benzin szűrőt cserélni?

Figyelt kérdés
Produkál hidegen olyat az autóm, hogy elég nehézkesen indul be, de az önindító rendesen teker. A Benzinszűrőre gondoltam. Szerintetek? Hol található a szűrő az autóban, ha netán cserélni kellene? Mostanába többször volt olyan hogy kifogyott a benzin az autóból fullra és akkor benzinkútig húzni, és ott tankolás. Az AC sérülhet ilyenkor?
2013. okt. 1. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem találtam a szervizkönyvben erre vonatkozó csereperiódust. Ha használtan vesz az ember autót, akkor illik cserélni, utána pedig már csak használattól és a tulaj igényességétől függ, hogy mennyire akar vele szórakozni. Ha jól tudom a bal hátsó kerék környékén a tank irányába kell lennie (egész pontosan én sem tudom, hogy hol). A Swiftek AC-ja nem annyira nagy teljesítményű, hogy könnyen tönkremenjen, persze 12 év nem kevés idő, de az akkor is ritka jelenség (persze kivételek mindig lehetnek). Ha a benzinszűrő cseréje (1.500ft körül van), nem oldja meg a gondodat, akkor az AC-re is rá kell nézni, nem biztos, hogy meghibásodott, de akár a rajta levő szűrő is eldugulhatott (főleg ha kétes eredetű benzint tesznek bele). De utóbbi már egy kicsit komolyabb műveletet igényel, ugyan is akkor az egész tankot le kell hozzá venni. De akkor már le is lehet mérni, hogy megvan-e a kellő nyomás az AC-ban.
2013. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ, azt hogy nézem meg, hogy mennyi nyomás van az AC-ben, és mennyinek kell lennie?
2013. okt. 2. 20:57
 3/4 A kérdező kommentje:
mekkora nyomás van benne*
2013. okt. 2. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapjáraton 0.9 - 1.4bar -nak, terhelés mellett 1.6-2.1bar-nak kellene lennie. Egy egyszerű nyomásmérővel le lehet mérni. A levegő szűrű alatt kell beiktatni egy 'T' alakú elosztót az egyik vezetékbe majd rá a nyomásmérő, de ehhez azt hiszem nem árt egy kis szervizelési alapismeret. Szóval, ha ez nincs meg otthon ne nagyon vágj bele magad.
2013. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!