Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már valaki közületek...

Volt már valaki közületek pályaalkalmassági vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Az 5. sikertelen forgalmi vizsga után következik ez. :( Előtte állok sajnos, pech sorozat miatt. Az oktatómmal se volt szerencsém, jól lehúzott anyagilag, és pl. a hátramenetes beállást nem jól tanította. Elsőre azért buktam, mert nem vettem észre a párhuzamos közlekedést. ( hozzáteszem, 60 órába belefért volna az, hogy legalább egyszer végig menjünk a vizsgaútvonalakon, és akkor tudom, mire számíthatok ) 3-szor buktam parkolás miatt. ( tolatás) az utolsó alkalommal pedig az volt bennem, hogy jobbratartás van, és kanyar közben váltottam sávot. Nagyon megzavart, hogy megszólalt a vizsgabiztos. Az idegességnek köszönhetem ezt, hogy most fel kell mennem Pestre, megnézetni az alkalmasságit. Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi! Köszi előre is! ( egyébként semmi bajom a vezetéssel, csak a vizsgával )

2013. okt. 5. 08:08
 1/6 Zsolti983 ***** válasza:

Mindenek előtt leszögezem, hogy én hivatásos jogosítvány miatt mentem PÁV-ra, így nem merem biztosan azt mondani neked, hogy ugyanolyan lesz a vizsgád, de hátha.

Pcihológussal kezdesz, ő megítéli, hogy képes vagy e stressz, nyomás alatt is ésszerú maradni.

Aztán a készségeidet fogják tesztelni sok fura feladattal. Koncentráció, reakcióidő, hallás-látás-mozgás koordináció.

Nem akarlak elkeseríteni így előre, de ha a vizsgabiztos megszólalása is hibára késztet, akkor gondold át, hogy képes leszel e úgy közlekedni, hogy ne legyél veszélyes másokra és magadra! Ha valóban csak a körülmények voltak sz@rok, akkor az meg a PÁVon kiderül, és továb engednek.

Sok sikert!

2013. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hidd el, én biztonságosnak érzem magam. Az 5. vizsgán már nagyon nagy a nyomás. Kíváncsi leszek! Nagyon megjártam ezzel az egésszel.
2013. okt. 5. 09:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat! Tudom, nem egy gyakori dolog..
2013. okt. 5. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem kamionosként PÁV 2 van. Az a vizsgálat biztos különbözik némileg, de a lényeg talán ugyanaz. Sajnálatos, hogy ötödszörre sem sikerült a forgalmi vizsgád, elismerem - én is izgulós vagyok - hogy nagyon nagy lehet a nyomás a sokadik alkalommal. Én sem bírom ha belebeszélnek a vezetésembe, pedig jócskán hétszámjegyű kilométert vezettem.


A PÁV egy marhaság. Szerintem csak az egészen rossz képességűeket tudja biztosan kiszűrni. Felteszem te teljesen átlagos képességű vagy, semmivel sem gyengébb, mint bárki más. Egy rossz oktató nagyon el tudja venni a kedvét a jelöltnek.


Először egy pszichológus nyanyával kell beszélgetni. Szépen, udvariasan, ő dönti el alkalmas vagy - e, ő a kulcsfigura. Legyél együttműködő, de határozott. Csak a kérdésre felelj, légy megfontolt.

Aztán többféle gépes vizsgálat lesz, olyanok, mint egy számítógépes játék. Mindent elmagyaráznak, hogyan működik. Egy alkalommal, ha jól emlékszem lehet javítani, ha valamelyik feladat nem jól sikerül. Pihenten menj, ne üres gyomorral, figyelj oda, nem nehéz az, könnyű megcsinálni.

Elképzelhető, hogy elhúzódik, legyél türelmes, rá kell szánni azt a napot. Véletlenül sem szabad hőbörögni, "mi köze ennek a vezetéshez?", "minek ez az egész?". Az is a teszt része, hogyan bírod a stresszt, a monotóniát.


Sok sikert, és a sikeres PÁV után keress egy normális autósiskolát/oktatót.

2013. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2013. okt. 7. 06:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sikerült ma a PÁV, teljesen alkalmas vagyok, és 2015. februárig korlátlan forgalmi vizsgát tehetek, persze már csak egyet szeretnék, és fogok is! :) Hárman voltunk ma, ebből ketten az én oktatómtól. Sajnos ez nem lehet véletlen. Valamit nagyon nem jól tanít. És azon is dobtak egy hátast, hogy nem ismerem az útvonalakat.
2013. nov. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!