Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14 evesen, milyen motort /...

14 evesen, milyen motort / robogot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Kreszt tudom , a jogositvanyom november vegen kapom kezhez, elsosorban iskolaba jarashoz hasznalnam(napi15km) max.25Le.

Ami tetszik: Aprilia sr 50 factory, Aprilia sr 125,150, Gilera Runner Fxr125, Vxr 180 ugyanugy runnerbol, Fxr 200 runner , Suzuki Rg 125, Mz Ts 250/1(ezt sajat kezuleg restauralnam!),Mz Etz 250, Etz 251, Aprilia Leonardo 125, 150, 250, 300. A robogok es az rg-n nem lenne rendszam , "50es papirokkal hasznalnam",Ha vegul Mz-k egyikere esne a valasztas ,akkor csak azon lenne rendszam , forgalmi, muszaki ...stb. Nagy testu motorokat nezegettem, mert En is nagydarab vagyok, nagyobb mocikat nezegettem csak.Tudnatok velemenyt irni ? mindenrol ha lehet.De tis ajnlhatnatok parat! ?



2013. okt. 5. 12:27
 1/6 A kérdező kommentje:
200ezer korul!;)
2013. okt. 5. 12:31
 2/6 anonim válasza:
t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLYCRdAjTebeRQj1Nk7cyQaX292yRC8Mrmae-zq0MjBrSZ0uIQZQCo7bHq
2013. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igazából mindegy úgy is szétreszeled...

nekem annak idején 50 ezrem volt erre

2013. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

50es papíros motort ne nagyon vegyél mert nem nehéz lebukni vele.

A leonardóbol nincs 50-es, ha a rendőr tudja hogy a leonardo az nagymotor akkor beszoptad. Amúgy meg a hangja is nagyobb egy 125ösnek.

Aprilia sr50-t ajánlom.

2013. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy 14 évesen max AM-es jogsid lehet, azzal meg 50ccm-ig vezethetsz. Ezt nem mondták el oktatáson?


Így semmiképp se akarj se Leonardo-t, se MZ-t, Se RG 125-öt, és egyáltalán semmilyen 50-esnél nagyobb motort. Azzal csak lebukni lehet, és kész a gond. A közhiedelemmel ellentétben a rendőrök se hülyék, sokuk ugyanúgy motorozik otthon, mint pl te is fogsz, ha meglát, és leint, nem fogja elhinni a mondókát.


De hogy ne csak kötekedjek, én is ajánlanék egy esetleges variációt a számodra, ami hátha megtetszik. Pár évvel ezelőtt én is így kezdtem, mint te, csak 22 évesen, B-s jogsival. Össz-vissz 140-150 ezret akartam szánni a dologra, és a fő szempont a munkába járás volt. Nos, sikerült beszereznem egy Aprilia Scarabeo 50 2t-t 90 ezer ft-ért, ami a mai napig üzembiztos (csak karban kell tartani, mint bármelyik mást). Melóba azóta is ezzel járok.

Rá két hónapra, hogy meglett a Scarabeo, vettem egy lelakott Simsont mellé, 35 ezerért. Az ok egyszerű volt: meg akartam tanulni a váltást, és a motor szerelést. Ezt saját kezűleg (ahogy te is akarod az MZ-t) felújítottam. Sikerült elég üzembiztos motort faragni belőle, 1x állt csak meg alattam 2 év alatt. Pedig mentem vele hosszabb utakra is (120km). Végül, 2 év után 70 ezerért sikerült eladnom (a 2 év alatt vételárral együtt kb ennyibe volt nekem, szóval nullszaldóra hoztam ki), és letettem az A2-es jogsit, és beszereztem egy TS250-est. A Simson után már gyerekjáték volt rendbe hozni. Ugyanaz, csak nagyobb. :)


Szóval valami hasonlót ajánlok neked is. Nincs is jobb, mint egy rotyogó+Simson kombó. Próbáld ki. ;)

2013. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Simsont mz ne vegyel főleg ha iskolába jársz vele mert a jól rendbehozott motor is hajlamos elromlani nekem volt amikor a simson nem vette a sebességeket és tolhattam haza.Nos ez nem nagyon szívszorító történet de ha neked úton az iskola felé elromlik akkor nemnagyon fogsz továbbjutni csak ha eltolod a suliig aztán suli után haza.Meg amúgy is az mz ről mindenki tudja,hogy nem kismotor ha az utcán bárkit megkérdezel mindenki megmondja kapásból..
2013. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!