Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A csepel 125cm3, és a 250cm3...

A csepel 125cm3, és a 250cm3 veterán motorváz méretre megegyezik? Ha nem mi az eltérés, mert kép alapján nekem ugyan olyannak tűnik.

Figyelt kérdés

#motorépítés #csepel motor #motor restaurálás
2013. okt. 5. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb csak a színében egyezik meg!! Nekem van egy Danuviám ami a Csepel 125cm3 utódja,a Pannónia T sorozata meg ugye a 250cm3-é. Viszont Mz ETZ-t már biztos láttál élőben ott sem egyeznek a méretek. Ha belegondolsz egy 125-ös motor sokkal gyengébb(váz,fékek stb) hogy lehetne elég egy 250-es blokkhoz?
2013. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van köszi. És mi a véleményed az Uralról, mennyire megbízható az M-72-es például? Tetszenek azok a motorok amiknek nyereg alaku (chopperes) űlése van. Ha tehetném Csepel 250-est vennék, de az baromi drága.
2013. okt. 7. 22:48
 3/3 akos127 ***** válasza:

HELLO,

félévszázados motorépítő vagyok, mindent bele lehet tenni mindenbe csak akarat, ügyesség, ész és pénz kell hozzá.

Ha ezt magadtól nem tudtad, jobb ha bele sem kezdesz, mert rengeteg munkával jár.

Én 40 éve Riga vázba építettem Danuvia motort, Sport Cetkába ETZ motort, Pannonia T5-be Wartburg motort.

Az utobbi sosem lett kész! :) anyagi probémák miatt ugye.

A csepel lehet azért gyengécskébb mint a Danuvia váza, de nem lehetetlen hisz egy Pannonia motor is csak 16 lóerő körül van, annyira meg is tuningolták a Danuviákat. Szerintem birná. Lehet meg kell erősítened itt ott a vázat a biztonság kedvéért. De ha nem vagy építő tipus és nincs garázsod, szerszámokkal.... felejsd el. Jobban jársz egy olyan 90%-os géppel ami már majdnem kész van.

Fel a fejjel!

2013. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!