Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha nem a gyártó...

Mi történik ha nem a gyártó által megadott márkájú olajat használom a motoromba?

Figyelt kérdés
A motorom Aprilia Tuareg Rally 125, Mobil 2T full szintetikusat ír de mi történik ha én Repsol 2t Off Road-ot rakok bele? Ugyan ez a helyzet a váltó olajjal is, nekem akitől vettem 10w40-est mondott és mindenhol ezt olvasom, hogy ink azt rakjak bele. Mi történhet ha ide is Repsolt használok a Mobil helyett?

2013. okt. 6. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Mindíg az előírtat használd. Általában nemcsak a viszkozitásra vonatkozó adatokat adják meg, hanem konkrét szabványokat is. Tehát 2 pl 10W40, nem biztos hogy ugyan az tudja minden szempontból.

Csak az előírtat, rendszeresen, ahogy kell, és semmi adalék!

2013. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy milyen gyártmány. A viszkozitása (ez a xxWyy érték) és a teljesítményszintje egyezzen meg vagy legyen jobb mint az előírté.

Az előző által ír márkafétisizmus nettó hülyeség. Teljesen mindegy melyik cég ragasztotta a matricáját a dobozra, az olaj paraméterei a lényegesek.

2013. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Szó nincs márkafetisizmusról. Ugyan azt írtuk le csak másképpen. Én a szabványok, pontos típus előírások betartására ösztönzöm a kérdezőt. Nem az a lényeg, hogy milyen márka, hanem hogy mit kell tudnia az olajnak.
2013. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Pedig nincs igazad első. Elég hülye példa, de azért leírom: Haveromnak és nekem is ugyan olyan autónk van (a márkát, típust hagyjuk, mert én lennék a kamus gazdag gyerek..) Szóval: Nekem 2009-es, neki 2011-es autója van, nekem Shell az ajánlott olaj, neki Castrol. Ugyanaz a típus, kivitel, hengerűrtartalom, motorkód. Szóval a márka szinte mindegy, megbízható, minőségi gyártó legyen a dobozon, és a viszkozitás legyen az előírt értékű. Én a Lyqui-Moly olajokra esküszöm, más a Shellre, Castrolra, etc.-re. De a L-M olajjal is ugyanúgy megy (sőt, sokkal jobban!), mint a Shellel.
2013. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:) Még mindíg ugyan arról beszélünk! A típus előírás az én értelmezésemben nem azt jelenti, hogy márka. Azt jelenti, hogy a szükséges, előírt paraméterekkel bírjon. Értelek, igazad van, teljesen egyetértek veled!
2013. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!