Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudtok mondani motoridom...

Kolbi04 kérdése:

Tudtok mondani motoridom gyártásához konkrét műgyantát, üvegszálat, paplant?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni simsonomra motoridomot. Nagyon tetszenek a régi 50cc grand prix versenymotorok. Hasonlót szeretnék készíteni optikai tuninggal. Pontos műgyanta, elsősorban poliészter lamináló műgyanta nevét, márkáját szeretném megtudni. Ezenkívül üvegszálra is kíváncsi vagyok.

2013. okt. 6. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szoktam üvegszálazni, mert az összes motoromom fémből van minden lényeges elem - de én ezt úgy oldanám meg, hogy elmennék egy ilyesmivel foglalkozó céghez, elmondanám mit szeretnék és megkérdezném milyen anyagokat ajánlanának, lehetőleg nem csillagászati áron. Ugye kell valamilyen üvegszövet, gyanta és katalizátor (ezek mennyisége a leendő idom méretétől függ), ezen kívül már előre kell gondolni a megfelelő rögzítésre a motoron, a legyártás utáni felület-előkészítésre és a festésre.


Ehhez jó ha előtte legalább alap szinten ismered hogyan készülnek az ilyen idomok, milyen formát kellene hozzá készíteni.


És ne felejts el védőfelszerelést sem beszerezni mielőtt nekiállsz: az üvegszál ügyes dolog, de mocskosul tud viszketni a bőrön és nagyon nem ajánlott a porát belélegezni... (A munkahelyemen javítottam párszor ilyen dolgokat, nagyon utáltam csinálni.)

2013. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha profin akarod megcsinálni akkor ahhoz ez kevés. Kell egy megfelelő forma, vákuumozni kell...


Házi megoldás több utómunkát igényel hogy jól nézzen ki, de jóval egyszerűbb.

Ehhez csak műgyanta és üvegszál szövet és/vagy paplan kell. Én ezeket háztartási boltban szerzem be. Bár ha így megcsinálod akkor utána rengeteget kell csiszolni, aztán késtapasszal javítani. De így is elég jó felületet lehet kihozni belőle.

Én ha épp sablonra dolgozok akkor folpack-al voom be előtte. Azt le lehet húzni a műgyantáról.

És persze megfelelő védőfelszerelés nem árt. Az üvegszál csak kellemetlen, annyira nem veszélyes. De a műgyanta még a latex kesztyűt is széteszi. Szóval csak okosan.

2013. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!