Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket vennétek?

Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés

Audi 80 vagy VW Golf 2?

Mindkettő 1.6 td motorral.

Esetleg milyen más autót tudnátok 200-350 ezer Forintig turbó dízel motorral?



2013. okt. 7. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
300K környékén én inkább ódzkodnék a turbós autóktól. Szóval inkább szívómotorost, azokban kevesebb olyan alkatrész van, amiknek elromlása esetén érdemesebb betolni az autót a méh telepre, mintsem javíttatni.
2013. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én az audira szavaznék, bár az sem egy szuper autó, de ha már választani kell inkább az.
2013. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Egy jó állapotú használt turbót (k14) lehet venni 40-50 ezer között. Mi más van még ami elromolhat egy szívóhoz képest? Azért ragaszkodnék a turbó dízelekhez, mert azon kívül hogy alig fogyasztanak, legalább mennek is valahogy. Lomha autót ráérek venni idősebb koromban is. (Most 20 éves vagyok)


2. Az Audi nekem a galvanizált kasztnija miatt tetszik. Ha nem törték meg, akkor nem rohad. Bár ilyen idős autóknál...

2013. okt. 8. 05:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Audi.


De alapban ezektől a dízelektől se várj csodát, ha nem mész sokat értelmes alternatíva lehet egy ugyanakkora benzines.

2013. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagy csodát nem is várok, csak mégse legyen egy tetű. A benzinest azért zártam ki, mert olcsóbb a gázolaj ;)

A vége viszont lehet hogy egy szívó lesz, mert ahogy nézem a turbósokért jóval többet kérnek, viszont lehasználtabbak.

2013. okt. 8. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább az Audi, azokba legalább van anyag.
2013. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, nagyon tapasztalatlan vagy, ahogy látom...


De ez nem baj, én is ilyen voltam, aztán megvettem az első autóm, és jöttek a pofonok.


Mi romolhat el rajta?


SZINTE MINDEN, és el is fog, csak nem mindegy, hogy mi mit visz magával, és mennyibe kerül.


Hamar ki tud rántani egy ilyen autó 100-200 rugót a zsebből, és ez kis vacak alkatrészekből is hamar össze tud jönni, nem kell hozzá motorcsere, vagy épp turbó javítás.


Ha van eszed, akkor nem menőzni veszed az első kocsidat, mert ha nagyon fogod utána szívni a fogad a szerelőnél.


Első kocsinak egyszerű, de tartós technikát érdemes venni, ami nem garancia, hogy megúszod, de kevesebb az esélye, hogy nagyokat fogsz szívni vele.


Ha érdekel bővebben a téma írhatsz is.


23/F

2013. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nyilván tapasztalatlan vagyok autóvásárlás terén, mert saját autóm még nem volt. (Ezért is tettem fel a kérdést)

Menőzni szerintem egy 20 év körüli VW vagy Audi már alkalmatlan, de nem is ez a cél, hanem a megbízhatóság és annyi dinamizmus hogy egy Ifát meg tudjak előzni.

-"Első kocsinak egyszerű, de tartós technikát érdemes venni, ami nem garancia, hogy megúszod, de kevesebb az esélye, hogy nagyokat fogsz szívni vele."

Ezért is nézegetem a Golfokat. Vagy ezzel konkrétan a dízelmotorok nyűgjeire gondoltál?

2013. okt. 8. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:

inkább a dízelekre, azokat elég költséges javítani,

De pl nekem eddig semmi gond sem volt a motorral, inkább "apróságok" mentek tönkre, de sok kicsi sokra megy alapon így is szoptam vele rendesen.


De főleg arra figyelj, hogy amit megveszel az milyen állapotú, persze így is át tudnak verni, és nem túl szívderítő egy 300.000-es kocsira fél évvel később 100.000-et költeni.

Aztán most kell majd vinnem műszakira, és ha nincs szerencsém, akkor megint szopni fogok. :(


El sem hinnéd, hogy össze tudnak csusszanni az olcsónak nevezett, néhány ezer forintos alkatrészek, meg a szerelés.


Azonban hogy egy kis reklámot is belevigyek, van most egy kocsi, eladó a családban, pont ilyen árban, olcsó hozzá az alkatrész, és fél év garancia is van rá. 2015-ig műszaki


Csak nem épp audi/golf, daewoo nexia, 130.000 garantált tekerésmentes km-el, napi használatból.

(nem az én kocsim, de én is ezt vettem volna, ha hamarabb leadóvá válik)

2013. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez most még olyan 1 éves terv. Tehát nem most rögtön kell autó, azért köszönöm az ajánlatot.
2013. okt. 9. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!