Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetekis érdemes lenne...

Szerintetekis érdemes lenne kisrobogót vennem munkába járáshoz a punto helyett?

Figyelt kérdés

14km-re van a munkahelyem.

A punto ugy 8 litert fogyaszt havi szinten nekem 60,000-70,000ft-ba van,csak a benzin.


Gondoltam veszek valami kisrobogót,pl aprilia sr50-t,mert 2-3 liter körül eszik 100-on,és azért szerintem nem m1,hogy 4-5 liter benzin 1 napi munkába járás vagy 1 heti.



úgyszámoltam ,ha 120,000ft-ba venném meg az sr-t ,havi szinten 25-30litert megeszik az úgy 22/23,000ft a benzin.


Ez eddig kb 140,000ft.

a kötelező 6,000ft

Egy sisak kb 15,000ft.

kb 160,000ft lenne összesen.


a Punto 4 hónap alatt kb 250,000ft-ba kerül nekem 4.hónap végén már pluszban lennék ,hisz kb 200,000ft a robogó a 4 havi benzin a sisak,a kötelező stb...


Szerintetem megérné beruháznom?



2013. okt. 8. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A számításaid helyesek, csak gondolni kell a zord időjárásra is és hogy összehozhatsz magadnak egy szép kis mozgásszervi problémát.
2013. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy érdemes, de ezt nem te találtad fel :DD

Nekem nincs autóm úgyhogy alapból robogóval járok dolgozni.

Az enyém 3,2 litert eszik és ennyivel nyugodtan számolhatsz mert egy 50es 2 ütemű kevesebbel nem éri be. Az olaj hozzá 2500ft/1000km.

Én csak a buszhoz tudok viszonyítani. Nekem napi 500ft ha busszal járok. Robogóval viszont kb 260ft, arról nem is beszélve hogy nem kell olyan korán kelnem.


A robogó szervizelése is olcsóbb értelem szerűen. Pl a puntóba nem ugyan annyiba kerül egy fékbetét mint a robogóba.

Amúgy valamit nagyon elszámoltál mert ha 14kmre van a munkahelyed és 8 litert eszik a kocsid akkor nem kell 60-70et költened havonta üzemanyagra.

2013. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdemes lenne robogóval járni, mert százszor olcsóbbra jön ki, csak nem pont télnek szembe kellett volna kitalálni ezt az ötletet, mert a 14km-et mire elrobogod az akár minusz 20-fokban az nem lenne túl nagy élmény, főleg ha van bokáig érő hó meg jég az úton, tavasztól őszig lehet robogóval járni de ilyenkor télen nem éri meg, még akkor is rossz robogóval annyit utazni mikor nincs hó és nem csúszós az út de viszont hideg van, egy 50-es robogóval kb 50km/h-vel tudsz haladni!
2013. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy puntó hogy eszik 8 l-t? ám ha annyit eszik,te 14km-re dolgozol,21 munkanappal számolva 588 km,az 400 ft-os benzin árral számolva 18800 ft.és akor eshet eső,hó bármi.
2013. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!