Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felhevült hűtővíz, fehér...

Felhevült hűtővíz, fehér füst, szúrós szag. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma délután hazafelé jöttem, amikor 1,5 km-re az otthonomtól felvillant a hűtőfolyadék túlhevülésére figyelmeztető lampion.

Nagyon alacsony fordulaton hazavergődtem, majd amikor egy kissé lehűlt a motor, alapjáratnál fagyállóval töltöttem le a rendszert.

Most este (tehát már hideg motorral) elvittem az autót ('91 Clio 1.2) egy körre, és amikor álltam be a garázsba, meglepődve tapasztaltam a felszálló füst mennyiségét, és szúrós szagát.

Mi okozhatta a füstöt? Illetve milyen problémám lehet?



2013. okt. 8. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te tovább haladtál miközben a hűtő víz túlhevült?
2013. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam azt a keveset már kibírja...
2013. okt. 8. 19:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem bírta ki. Gratulálok :D


Ha jól sejtem a túlhevülés miatt eldeformálódott a blokk, ezért a hengerfejnél rossz lett a tömítés, a hűtővíz furatai sem passzolnak össze így a hűtőfolyadék félig a hengerekbe, félig a külvilágba kerül. Eközben persze el is fogy, elszennyezi az olajat.


Ha megálltál volna, akkor lehet elég lett volna egy tömítést vagy egy gumicsövet kicserélni a hűtőrendszerben.

Most már szerintem többe kerül megjavíttatni, mint amennyit az autó ér.

2013. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
B...g. Kösz a választ...
2013. okt. 8. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:

azért még ne temesd a kocsit,

ahogy az előző írta ez is megtörténhetett, de közel sem biztos, hogy ez a baj.


Lehet megúszod egy vízpumpa, meg pár tömítés cseréjével, de keress fel egy autószerelőt, aki nem látatlanban mond róla valamit

2013. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Igen kibírta,mert hazavitt az autód, Nme tudom hogy nő vagy vagy férfi,így nem folyok bele nagyon szakmai témába,a fehér füst az hűtőfolyadék ami ami a motorod égésterébe jut,álltában autoglikol,ami egy glicerin vegyület,discok ba füst gépekbe öntik aromával szép fehér füstje van,minél vízsebb az oldat annál hamarabb elillan.


Az autódnak az égésterét felülről a hengerfej zárja le,amiben a szelepek vezérműtengelyek stb helyezkedik el. Itt van egy úgynevezett hengerfej tömítés. Na az neked átégett. Annyit elárulok,mint autószerelő,nem lesz túl ólcsó mulatság.100-ropi alatt de 50 felett van ha jóra akarod. Először is kell hozzá egy autószerelő,aki ezt lebontja neked,egy gépműhelyes aki a hengerfejedet átnézi fölsíkolja,mert ilyenkor az megszokott vetemedni. Ha már le van bontva a szelepeket sem árt becsiszolni. Ja és megkeresni hogy a hűtővized miért forrt föl,jó-e a vízpumpád,hűtőrendszerben a hőkapcsolód,esetleg hűtőventilátorod. Jó tanács,hogy ne járasd így,és keress egy megbízható szerelőt. Ha nincs ilyen ismerősöd,akkor kereshetsz engem is.

2013. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Dörmögő ***** válasza:
Valszeg hengerfejes.
2013. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valami már régóta szürcsögött, meg fűtés sem volt az autóban.

Köszi a válaszokat.

2013. okt. 8. 20:01
 9/15 anonim ***** válasza:

én nem keresném az itt válaszoló "mestert"


Azért már durva, hogy ilyen durván riogatjátok, amikor közel sem biztos, hogy ennyire komoly a baj.


Én is mentem úgy kocsival, hogy felforrt a víz, és csak termosztát csere kellett.

Persze az egy lada volt

2013. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, de ott nem füstölt a Lada... :(
2013. okt. 8. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!