Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a fűtött garázs és a...

Mik a fűtött garázs és a fűtött kocsibeálló előnyei?

Figyelt kérdés
Hogyan kivitelezhető a kettő együtt könnyen utólagosan?

2013. okt. 9. 07:18
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
53%
Előnye hogy alapból melegebb a motortér és az utastér. Hátránya meg hogy ha lelesik a hó és felsózzák az utakat akkor amíg a sós latyak normál fagyott állapotában nem igen dolgozik a kocsi alján addig ha beállsz vele melegebb helyre akkor elkezd olvadni a sós lé, és az szép nagy károkat tud okozni az alvázon.
2013. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Neked kellemesebb hidegben beülni az autóba, mert nem hül át annyira.


Az autónak meg nagyon rossz, mert sokkal gyorsabban fog rozsdásodni, ugyanis melegben a sós latyak gyorsabban meg tudja támadni a fémrészeket.


Én nem tenném fütött garázsba, inkább kibirom, hogy az elsö 5 percben hideg van az autóban.

2013. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell jeget kaparni a szélvédőről. Könnyebben beindul, mert nem -5 fokos, hanem mondjuk +10.


Utólagosan építész tudja kivitelezni, de nem olcsó móka egy 20nm-es helyiséget csak azért fűteni, hogy az autó benne álljon. Javaslok én neked egy jobb megoldást: tegyél a kocsiba állófűtést! Ha van kocsibeállód konnektorral, egy olcsó 220-as bojler fűtőbetét is megteszi egy mosógép lúgszivattyúval. Indulás előtt fél órával bekapcsolod (vagy bekapcsoltatod egy kapcsolóórával), és amikor beleülsz, már meleg a hűtővíz, működik az utastérfűtés, párátlanítás, könnyen indul a motor stb. megkapsz minden előnyt egy fűtött garázs árának a töredékéért.

2013. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A sózás már jó ideje tilos, alternatív anyagokat használnak, esetleg előfordulhat, hogy valahol a járdát sózza valami helyi arc, aki nem tud erről, de már egyre ritkább az ilyesmi.
2013. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Honnan szedtétek ezt a sólés marhaságot? Én nem fűtött, de jól szigetelt garázsban tartom a kocsit, ahol nem nagyon van 0 fok alatti hőmérséklet, mindig olvad a cucc a kocsiról, de 13 éve semmi rozsda nem jelent meg rajta, és ez egy fiat punto, ami szeret rohadni.
2013. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve kérdeztem hasonlót. Akkor mindenki azt írta, hogy azért jobb a fűtött garázs mert hamarabb leolvad a sós cucc és nem marad rajta az alvázon fél napig, így kevésbé fogja azt korrodálni. Úgy látszik mára pont megfordult a nézet.

Amúgy az utakat még sózzák (a nemzeti parkok és kiemelt környezetvédelmi területeken átfutó utak kivételével), a járdákat tilos sózni már egy ideje. Ennek ellenére sok helyen szórják mázsaszám ki a járdákra is. Néhol a járdákon a hó és jég helyett a sókásán való átgázolás okozza a nehézségeket.

Amúgy az én garázsom sem fűtött. De télen is van benne általában 5-6 fok. Napokig tartó -20 foknak kell lennie tartósan, hogy bent is fagyjon.

2013. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a főutakat sózzák ezerrel. Igaz egyre több sót spórolnak ki belőle, de akkor is sóznak. Annyi eszük nincs, hogy belegondoljanak, hova folyik az utakról a sós lé? A természetbe. Bezzeg a járdákat nem szabad sózni a növények miatt. Látszik, hogy az "elit" mekkora észlényekből áll.


A fűtött helyen hamar megszárad a sós lé és akkor már nem igazán veszélyes! Az utcán állva 0 fok alatt se fagy meg, alig párolog el, de dolgozik keményen, hogy megegye a kasznit. Inkább a garázs és a fűtött bállót választanám, mint hogy az utcán álljon az autó. Ezt nem mindenki teheti meg, de nappal 0 fok felett azért mindenki lemoshatja néha az autóját. Kúton elég lecsapatni gyorsan 400 forintból a latyakos időszak alatt.

2013. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dörmögő ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták az utakat továbbra is sózzák, csak a járdákat tilos sózni.

[link]

2013. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!