Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Versenyautó sebesség váltó...

Versenyautó sebesség váltó indikátor! Milyen relé és terheléskapcsoló?

Figyelt kérdés

Adott egy Drenth sebesség váltó indikátor.

Milyen relét érdemes használni hozzá, továbbá milyen terheléskapcsolót?

A válaszokat előre is köszönöm!



#verseny #sebességváltó #sebességváltó indikátor
2013. okt. 11. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora áramot vesz fel - érdemesebb lenne megnézni a gyártó honlapján, biztosan van infó, legfeljebb nem magyarul.

Másrészt: nem vagyok egy nagy villanyász, konkrétan olajoskezű szerelő vagyok és semmi közöm a delejhez meg a színes tyúkbelekhez, de tápnak valszeg elég rákötni valamelyik szimpatikus biztosíték után, valószínűleg kicsi áramfelvétele van.


Amúgy a terheléskapcsoló az nem pl. az "automata" a házban? :)

2013. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam lefordítani a manualt és nem úgy hogy megfordítom az asztal felé :S


Szóval, van egy olyanom hogy poweshift switch / szerintem valami váltó kapcsoló, és van egy olyanom, hogy relay egy relé ami megszakítja a gyújtást és az írja a manual, hogy gyors kapcsolású relé kell...

Egyéb infót nem találtam ami közelebb visz, bár írtam nekik, hogy mit ajánlanak, de múltkor sem válaszoltak egy másik kérdésemre.

Egyébként én meg ampervadász lennék vagy mi a fene, de becsülöm a sok olajoskezű szerelő (persze a jobbik fajtát, nem a kókányolóst) :)

2013. okt. 11. 10:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a powerswitch ez akkor működik mikor a versenyző vált föl meg le...csak, hogy milyet érdemes bekötni...?
2013. okt. 11. 10:07
 4/9 A kérdező kommentje:
föl meg le vált
2013. okt. 11. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

A "powershift" funkció nekem úgy tűnik opcionális: lényegében azt tudja, hogy amikor felfelé váltást érzékel (ehhez kellene egy érzékelő valahol a váltómechanizmusban/váltóban), akkor megszakítja a gyújtást adott időre - magyarul nem kell kuplungolnod, ha jól van beállítva csak átrántod a kart és mehetünk tovább gázelvétel nélkül.

Nem tudom milyen autóba akarod ezt berakni, de amíg H kulisszás váltó van benne, addig inkább kuplungolj, ezeket a vezetékeket pedig hagyd ki. Pontosabban kapcsold ki az opciót az eszközben, a vezetékeket pedig megfelelő szigetelés után rögzítsd megfelelő helyre.


Ha mégis bekötnéd, akkor a gyújtásrendszertől függ: egyszerűen el kell venni tőle a jelet vagy a tápot, nem tudom melyiket szokás (melyik veszi kevésbé igénybe az elektronikát).

A "Setting up for powershifting" részben az "external switch" rész az érdekes, abba nézz bele a kézikönyvben.

2013. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*lefelénél is elveszi gondolom én, de akkor maga a gyártó is kuplungolást ajánl, biztos ami biztos, maradjanak fogak is a váltóban... :P
2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően verseny ladába megy

Drenth dg 400 váltó kijelzője lesz...verseny váltó 6 sebességes...

Köszönöm a válaszodat!

2013. okt. 11. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Verseny Lada? Már jól hangzik... :D


Sok kitartást, aztán majd örömöt kívánok hozzá/benne.

2013. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Főnökömé én csak kötözgetek/kötözgetnék :)
2013. okt. 11. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!