Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » M0-on 110es sebesség határnál...

M0-on 110es sebesség határnál 135 körül mentem lefotózott a traffipax? (telepített traffipax)

Figyelt kérdés
Illetve melyik telepített traffi fotóz le, amelyik a kocsi felé van a kamera, vagy amelyik a kocsi hátulja felé van? (tábla elött, tábla után)

2013. szept. 21. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a tényleges sebességed 133 alatt volt, akkor megúszhatod. 100 felett 3%-ot vonnak le (133-nál ez 4) a mért sebességből és az alapján büntetnek, 130 alatt meg nincs objektív felelősség, nem küldenek csekket. Egyébként bármelyik mérhet, de információs tábla elé nem raknak traffipaxot, csak mögötte szokott lenni, ami hátulról mér.
2013. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a 3%-ot most valahogy nem értettem...


Eszerint, ha 131 volt a tényleges sebességed, számíthatsz a 30.000-es csekkre: [link]

Ez a 135 körül ez pont olyan határeset. Attól függ, hogy mennyivel mér felül az órád. Ha mázlid van, épphogy megúszod.

2013. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 131-gyel fotóznak le, akkor nincs bünti a 3% (100 alatt meg 3km/h) miatt. Ugyanis mindig ráírják, hogy a műszer pontatlansága miatt 3km/h-t levontak. Szóval ha azt a 131-ból teszik, akkor 128 lesz, amiért nincs bünti. Sajnos láttam már jónéhány büntetős értesítőt (nem csak sajátot).
2013. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől. Remélem meg úsztam, amúgy az "útvonal" (zöld) táblának volt a hátuljára szerelve, ha jól láttam. Ja és ezek a doboz traffik mekkora távtól, milyen messzire mérnek?
2013. szept. 21. 23:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja értem. De akkor pályán, ahol nincs egyéb korlátozás teljesen legálisan mehetek óta szerint közel 160-nal? Mert akkor ezek szerint a tényleges 156 km/h-nál fotóz a trafi?

Mondjuk vannak akik simán meg is teszik. Én meg mindig paráztam, ha kicsit elnehezült a lábam és megszaladt az autó 145-ig.

2013. szept. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"milyen messzire mérnek?"


Ez a traffipax típusától függ, van egy csomó fajta... De mivel ez fix (és gondolom radaros), akkor max 100m-re lát el... A lézeres ellát akár 1km-re is, de az ugye mobil eszköz. De effelől nem kell aggódnod, nem teszik olyan helyre, hogy ne tudjon képet készíteni.


"110es sebesség határnál 135 körül mentem lefotózott a traffipax?"


Le, ha GPS szerint 135-el mentél, mivel 110-es táblánál 130-tól büntetnek. Azért írtam GPS-t, mivel a km órád csal kicsit felfelé (mindenkinek), csak kérdés, hogy mennyit. De egy GPS-el meg tudod állapítani a valós sebességed, és a km óra közötti különbséget. És igen, vonnak is le -3km/h-t a műszer pontatlansága miatt. Szóval ha km óra szerint 135el mentél akkro eléggé pengeélen táncolós szitu, de talán megúsztad. De ha 140-el mentél, az már sanszos... De ez 1 hónap múlva kiderül. :)

2013. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"akkor pályán, ahol nincs egyéb korlátozás teljesen legálisan mehetek óta szerint közel 160-nal?"


Ja és ez még kimaradt, szóval: Gyakorlatilag igen, mivel pályán (130as korlátozásnál) 155-től büntetnek csak. Megnézhetsz egy csomó gyorshajtás képet is (cenzúra menteset), ottvan alatta a sebesség limit, amire a műszer van állítva. De én úgy vélem, hogy 140 az bőven elég. Lehet haladni normálisan abban a tempóban, és nem is eszik annyit az autó...

2013. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!