Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin/Gázos, Benzines vagy...

Benzin/Gázos, Benzines vagy Dízeles autót vegyek? Turbós, turbó nélküli,8 vagy 16 szelepeset, vagy ez lényegtelen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 21:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nekem a féktárcsát 50ezerért cserélték volna ki műhelyben. Megcsináltam én magam, 20ezerből kijött. Kellett hozzá egy db gyári kerékkulcs, emelő, egy darab imbuszkulcs meg egy csavarhuzó. 30ezret spóroltam a munkadíjon.
2013. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Dörmögő ***** válasza:

Annyit azért szögezzünk már le hogy ha mondjuk 4-500 000-es autóról beszélünk akkor dieselben ebben az árfekvésben nincsen kettős tömegű lendkerék. A régi adagolós TD-knél a legdrágább alkatrész az adagoló. Ennek a meghibásodásának az esélyét lehet csökkenteni, vásárlás előtt nagyon-nagyon utána kell érdeklődni annak hogy milyen típust érdemes megvenni, mivel vannak olyan autók amelyiknél elég sok gondot szokott okozni az adagoló, és vannak olyanok amelyikekre nem jellemző az adagoló meghibásodása.

Annyit még hozzáfűznék az egyik válaszoló komentjéhez hogy fogyasztásügyileg a benzin-gázos autó nem jobb a dieselnél. A benzines autó kb 1/3-ával többet eszik üzemanyagból mint a diesel, gázból meg még rá lehet számolni minimum 1 litert, így a gáz olcsó ára már fel is emésztődött a fogyasztás miatt.

2013. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
[link] Ezt nézd meg öcsi!
2013. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Egyszer vezettem ilyet. Ha haladni akarsz vele, a padlólemezt ki kell taposni... :)
2013. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ha haladni akarsz vele... Hacsak nem mész folyton autópályán, a max megengedett sebesség 90km/h. De 120-130at is simán viszi.
2013. okt. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Diagnosztika alatt nem a hibakódolvasást értem. Bár igen, vannak olyan "szervizek" ahol azt csinálják, hogy hibakód alapján alkatrészeket cserélgetnek, aztán vagy jó lesz vagy nem az autó.

De ha csak egy ilyen hibakód olvasót nézünk, amivel programozni is lehet a vezérlőket (mondjuk ez sem árt) pl egy egyszerű Opel Tech2 műszer is 200.000-300.000Ft körül van.

Az ilyen olcsó áruházi, teszkós és hasonló kínai szerszámokat inkább nem kommentálnám. Egy jobb minőségű pl Beta villáskulcs készlet 50.000Ft fölött van. Persze ez a másik véglet, nyilván van a kettő között is használható kategória. De azért egy kuplungcsere nem csak annyiból áll, hogy meghúzunk pár csavart.

Fék: szerintem alap hogy a féket otthon házilag nem buheráljuk! Vagy netán van otthon fékpadod, amivel be tudtad mérni? Ha valami csak véletlenül nem százas azon a féken nem csak magadat nyírod ki, hanem másokat is.

Nem tudom milyen autó az, amin 50.000Ft egy fékcsere munkadíja... Nincs egy éve se hogy a saját autómon féket cseréltettem. Ez 4 db tárcsa, összes betét és fékfolyadék cseréjét foglalta magában szakszervizben. Kb 1,5 óra alatt meg is voltak vele. Az egész munkáért fizettem 10.000Ft-ot úgy hogy a végén még a profi szakszervizben is bemérték fékpadon, hogy minden klappol-e. Egyáltalán nem tartottam drágának.

2013. okt. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ja van itthon tolómérőm, amivel megnézhetem a betétvastagságot. Mert más műszer nem kell. 10000ft ért kicserélték a négy tárcsát meg betétet XD Csak az anyagára négy tárcsa plusz betét kb 40-50ezer ft-nak kell lennie.
2013. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
[link] Akkor meg ezt.
2013. okt. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!