Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyes vezetéstechnika...

Mi a helyes vezetéstechnika személyautóval egy kereszteződésben való áthaladáskor?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? 1: Ha egy macisajt táblás kereszteződés előtt jóval hamarabb visszaváltok kettesbe ,és kuplung kinyomása nélkül alapjárattal közelítem meg a kereszteződést,majd gyorsan szétnézek és áthaladok?Itt az a gond,hogy van olyan kereszteződés,ami megközelítéséhez sok a kettes 10 km/h alapjárata és nagyon bemegyek a védett útra,ha meg tovább fékeznék akkor meg lefulladok.Ilyenkor egyesbe teszem vissza? 2: Ha észlelem a kereszteződést kettesbe váltok és kinyomott kuplunggal begurulok,majd ha nem jön semmi csúsztatva felengedem a kuplungot, egy kis gázt adok és átkelek,ilyenkor nem rakom vissza egyesbe? Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 13. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szúrsz egy kettest, behúzod a nyakadat és padlógázt nyomsz!

Minél nagyobb sebességgel haladsz át, annál kisebb az esélye, hogy eltalálnak!

:D

2013. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Végül is ez is egy megoldás,csak egy kicsit veszélyes :)
2013. okt. 13. 12:19
 3/20 szántóvető ***** válasza:
18%
a macisajt alakú tábla az stop tábla,ha nincs jelzőlámpa ami működik vagy csendőri irányítás akkor MINDEN ESETBEN MEG KELL ÁLLNI!tehát elsővel fogsz elindulni.lendületesen közelíted meg,ne tököréssz nekem.van már jogsid vagy még csak ezután fogsz hozzá?
2013. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Most kezdtem a jogsit,nemsokára jön a vezetési. "Állj! Elsőbbségadás kötelező táblára gondolok.A háromszög alakú macisajt formájúra:)A Stop táblánál tudom mi a teendő köszönöm!
2013. okt. 13. 12:45
 5/20 Sinead ***** válasza:
Amikor még tanultam, minden mackósajtnál megálltam, szétnéztem, és 1-ben indultam tovább. Ma már ahol tudom hogy kisebb a forgalom, és belátható a kereszteződés, lelassítok 5-10 km/h-ra kuplungot nyomva tartva kettesben. Ha nem jön semmi, óvatosan kis gázzal ráengedem. Ha jönnek, akkor megállok.
2013. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
# 5/5 Köszi a segítséget Sinead! És kanyarodni is benyomott kuplunggal szoktál?
2013. okt. 13. 13:00
 7/20 szántóvető ***** válasza:
59%
értem de annak elsőbbségadás kötelező a neve.a kérdésre visszatérve,a szitutól függ.az oktatók általában úgy tanítják hogy kettesbe rakd vissza,de ha sejted hogy meg kell állni mert nagy forgalmú a keresztút akkor toljad egyesbe,
2013. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves szántóvető! Akkor a kettesben való csúsztatott kuplungolást ne alkalmazzam ahogy Sinead említette?
2013. okt. 13. 13:09
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
Inkább állj meg, pakold egyesbe! Friss jogsim van, a múltkor én is nagy lazán, kettesben csorogtam be a kereszteződésbe és majdnem elb. szott a 20E gyorsjárat. Tehát érdemes megállni.
2013. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 szántóvető ***** válasza:
ha még gurul a kocsi akkor jó a 2-es,alkalmazhatod.aztán az oktatódnak úgyis meglesz elképzelése,majd mondja hogy hogyan csináld.
2013. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!