Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g-nél hol lehet...

Opel astra g-nél hol lehet megnézni a váltóolaj szintet?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 2005-ös g astrat. Hol tudom ellenőrizni a váltóolaj szintjét? Szeretném megnézni milyen szinten áll, de sajnos nem tudom, hol keressem a helyét. Annak is van valami min, max jelzése, mint a fékolajnál, meg a hűtőtartálynál. Netán azt csak szerelő tudja? Segítség!

2013. okt. 18. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában nincs ellenőrzésre lehetőség kézi váltó esetében. Azért nincs, mert nem kell. Nem fogy, nincs mitől fogyjon, hacsak nem szivárog valahol, de azt meg látod a váltóházon. Automatánál ugyanolyan nívópálca van, mint a motorolajnál, csak értelem szerűen a váltóházból áll kifelé. Én nem nézegetem, autócserénél cserélem a váltóolajat, mert Magyarországon nem szokás cserélni. Márkaszerviz sem cseréli. Ezért aztán 200.000 km simán lehet benne. Volt egy Hondám, abban legalább 10 éves volt a váltóolaj, mint a zsír, úgy be volt sűrűsödve. Háromszor kellett benzin és orsóolaj keverékével átmosni, mire tiszta lett. (Működött egyébként, csak akadozott.) Ha akadozás miatt érdekel, az Opel váltó hajlamos akadni. FŐleg a 3. sebesség. Nincs mit tenni vele.
2013. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a választ.
2013. okt. 18. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte minden autónál a szint a betöltőcsavar nyílása.Ha nem folyik el kb sosem kell cserélni,,,
2013. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A baloldali féltengely kihajtás mellett (hátrafelé) van az ellenőrző csavar. Ezen keresztül, pumpával lehet feltölteni, ha szükséges, de kizárólag gyári olajjal. Cserélni valóban nem kell benne az olajat (nincs is rajta leeresztő csavar), az Opel a váltó egész élettartamára szóló olajat tesz bele.
2013. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!