Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mien olaj kell az automata...

Mien olaj kell az automata váltóba?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy volvo S60 automata váltós autónk van, 2007-es évjáratú. Milyen olaj kell a váltójába?



2013. júl. 8. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

csak és kizárólag a volvo-é


ha hiszed, ha nem, ez egy CSÚSZÁSGÁTLÓ olaj. ha mást teszel bele, szét megy a váltód. Amúgy most, hogy olajat cserélsz, szét fog menni. belül van egy szűrő és az szépen eldugul. Én azt mondom h ne cserélj olajat, vagy vidd el váltóshoz, kapja szét és cseréljen szűrőt. volvowiw pont hu-n regisztrálj


üdv

2013. júl. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akármilyen dexron III jó bele szerintem.
2013. júl. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gépkönyv a mérvadó. Az én volvómba nem kellett cserélni160 mérföldig. Egyébként akkor dextron III-volt a javasolt..


Ha hagyományos váltód van, akkor keress rá a gúglin ATF olajak címen...


mindegy, a lényeg hogy a családban húsz éve használunk automata kocsikat, de még soha nem cseréltünk váltóolajat..persze a gépkönyv sem írta elő. nos előtte nézd meg a váltó-nívópálcát..ha fekete, és égett szaga van, akkor csere...ha nem, akkor hátradől, és örül.

ha csak ti használtátok barátságos vezetési stílusban, akkor 200 ezerig biztos nem kell cserélni.


Gyári, hozzáadott gépkönyv!

2013. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


talán ez

2013. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bátorság elengedni a váltóolajat 200 000km-ig. Az én gépkönyvem szerint sem kell olajat cserélni a váltóban ( Geartronic ), de ne akarjátok megtudni hogy nézett ki 50 000km után.

Én azt mondom - sőt a legtöbb volvos fórumon is ezt írják - hogy max 50 000km-enként válóolaj és szűrő csere.

2013. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kérdeztem Volvoba dolgozó embert, azt mondta ebbe nincs szűrő. Ugy csinálják leengedik a régit feltöltik megjáratják azt is le engedik aztán megint felöntik és az már marad.

Csak nem tudta megmondani az olaj típusát... :D

2013. júl. 10. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!