Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga B kategória....

Forgalmi vizsga B kategória. Tapasztalatok, esetleges jó tanács?

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyek a második forgalmi vizsgámra, az előző oktatóm, azt mondta ha ilyen dinamikusan fogok a vizsgán vezetni meg bukok menjek lassan... Lassan mentem, 35 perc után közli a VB ,hogy Ö nem szereti a lassan vezetést megbuktam. Oktató persze mosta a kezét... Majd közli , hogy még 12 óra. 12 x 2500... na mondom szevasz... " oktatásáról nem is beszélek... kb semmi" alig vezettünk meg minden... Az iskolába be mentem el mondtam kértem új oktatót.. Kaptam még egy szerencsést.. Tegnap vezettünk másodszor. hétfő is kedd is vezetünk, csüt vizsga..

Ez teljesen máshogy mondja mint a másik.. Jobban... csak ha esetlegesen valamit épp rosszul csinálok egyből őrjöng...

Teljesen el ment a kedvem az egésztől már... Ja és vezetés után mikor odadom a pénzt mint aki nem is ismer... köszönöm hétfőn találkozunk viszlát...

Mondom azért valamint találjunk már ki rá mert, Ö is és én is tudom h igy nem fog menni... Mondja azt vele nem...

Már abszolut semmi kedvem az egészhez tökre stresszelek és félek az újabb kudarctól. Meg nem szeretném el hinni ,hogy tényleg ilyen béna legyek...

Valaki valami jó tanács, Ötlet.

Előre is köszönöm.



2013. okt. 19. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vezess nyugodtan,az oktatókat ha ilyen nyomorékok szard le őket.A vizsgán csinálj úgy mindent ahogy Te jónak látod.

A sebességre figyelj,index,tükrök,tolatásnál egyszer hátranézel.


Nekem így sikerült elsőre a vizsga pénz nélkül,pedig nekem sem volt egy jó oktatóm.

2013. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
ez a második oktató jó csak meg kell nevelni:ha őrjöng akkor megállsz a kereszteződés közepén,kiveszed a kulczot és kiszállsz majd közlöd vele a fenntartásaidat.biztos vagyok benne hogy visszább fog venni.(hallottam olyan esetről ahol a tanuló elfutott a sluszkulccsal,azért ennyire gonosz ne legyél.) ha nem sikerülne akkor keress másik iskolát.
2013. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 flora08 ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezzel kezdem, de az első oktatód egy hülye... Én jóval a vizsga előtt kaptam egy példányt abból az értékelő lapból, amilyet a vizsgán használ a vb, azóta is megvan. A sikertelenséget okozó hibáknál (vagyis azonnali bukás) szó szerint így szerepel a felsorolásban: "nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat, vagy a vizsga időtartama alatt túlnyomórészt indokolatlanul lassan halad." Úgyhogy ez egy nagy baromság, hogy "inkább menjél végig lassan" mert azért ugyanúgy meg lehet bukni, mint a gyorshajtásért. Mielőtt bárki háborogni kezdene, természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem szabad lassan haladni, csupán azt, hogy ahol simán lehet 50-nel menni, ott ne totyogjunk már indokolatlanul 35-40-nel. A plusz 12 óra meg...inkább szóra se méltatom; jobb, hogy otthagytad.


Én azt mondom, amit az én oktatóm mondott nekem. Soha ne kapkodj: nézd a tükröket, és minden manővernél (sávváltás, parkolás, kanyarodás stb.) gondold át, hogy mit akarsz csinálni. Az oktatóm azt is mondta mindig, hogy ha nem gondolkodsz közben, akkor semmi nem fog úgy menni, ahogy Te szeretnéd. A kapkodás okozza a legtöbb gondot.


A másik: ne hagyd, hogy elvegye a kedvedet egy-két hülye. Nekem is volt olyan, hogy az oktatómnak rossz napja volt, és úgy kezdett beszélni velem, hogy majdnem elbőgtem magam. Aztán rohadtul meguntam, ezért kerestem egy parkolóhelyet, szabályosan betolattam, leállítottam a kocsit, és megkérdeztem, hogy miért viselkedik így velem. Elkezdte mondani a magáét, hogy ezt meg azt nem csináltam jól. Én meg szóltam, hogy attól nem lesz jobb, hogy így beszél velem, ráadásul nagyon rosszul esik. Persze mindezt nagyon nyugodtan mondtam, nem akartam veszekedni, csak azt, hogy ne úgy beszéljen velem, mint egy kocsis. Ez segített, később nem volt ilyen gond. Te se hagyd ezt, állj ki magadért.


A vizsgán csak az útra figyelj, ott az a feladatod, semmiképpen ne agyalj máson. Nem vagy béna, ügyes leszel, így állj hozzá Te is. Tudom, hogy mennyire elveszi az ember kedvét, ha az oktatója nem biztatja, hanem csak "lehúzza", de próbáld figyelmen kívül hagyni. Kitartás, és sikeres vizsgát kívánok!

2013. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a múlt héten voltam, elsőre átmentem, csak figyelni kell, ami a végefelé nem egyszerű dolog. Ha már mentek visszafelé, ne érezd azt, hogy jaj, már mindjárt vége. Akkor örülj a végének, ha a végére értél, amíg le nem állítottad a motort a kiindulási pontnál. Addig vasfegyelem. Jobbkezesekre harapnak, az egy irányú utcákban különösen azokra figyelj, amik nem úgy folytatódnak, ailletve, hogy onnan a bal oldalról kell kanyarodni.


Nekem szerencsémre jó oktatóm volt, tanított is, és óra után még egy negyed órán át átbeszélte velem, hogy mit rontottam, és hogy mire figyeljek. Nem rokonokat látogattunk szerencsére, mert ilyeneket is hallottam. Természetesen a vizsgán a jófej oktató sem segíthet.

2013. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg én jó vizsgabiztost fogtam ki, eldumálgatott az oktatóval, persze figyelt is, 3 hibavonalat kaptam, kettőt azért, amit azelőtt soha sem követtem el, hogy nem engedtem ki eléggé a kéziféket, ezért világított a műszerfalon a lámpája. 1-et azért, mert az Y megfordulásnál én úgy vettem észre, hogy nincs hely, ezért kétszer tolattam, de inkább kétszer tolassak, minthogy felmenjek a járdára, mert az instant bukás.
2013. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
25%

Javaslok kenőpénzt, az 10-ből 9 alkalommal bejön. Ezt tudakold meg a jelenlegi oktatóddal, hogy lehetséges -e ezeknél a VB-knél, ő ismeri mindet. Ha igen, akkor kérd meg,hogy intézze el, és ha nem vétesz oltári nagy életveszélyes hibákat, meg lesz az a jogsi.

(tapasztalat)

2013. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 flora08 ***** válasza:
100%
Na, hogy ment a vizsga?
2013. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát megmondom az öszintét. teljesen elment a kedvem. Ugy voltam vele h nem érdekel ez a vizsga.. Az oktatóm a lefizetésbe nem volt benne... Majd flegmáskodott. Be rágtam. otthagytam bementem az iskolába h most azonnal adják oda a papirjaim... "ma kapom meg" volt egy kis hiba a szerződésbe amin eddig át siklottam de most eldurrant az agyam igy nem kellett fizetnem a papir kiadásért.. Intéztek egy iskolát ahol lehet okositani a dolgon... persze oda is szerencse kell ,hogy olyan legyen a VB. szoval 2 hét papirmunka és akkor ujra vizsga....
2013. okt. 25. 08:31
 9/9 Bakos G. Bence ***** válasza:
Na hogy alakult ?
2018. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!