Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ilyen kevés amerikai...

Miért van ilyen kevés amerikai autó errefelé?

Figyelt kérdés

Pl. cadillac-re és hasonlókra gondoltam

attól hogy európában vagyunk, nem muszáj feltétlenül csak suzuki-ban, opelban, skodában, bmw-ben stb.-ben gondolkodni :D nekem pl. bejönnek az amerikai autók is, kár hogy itt nincs sok belőlük.

találtam is egyet ami szimpatikus lenne:

[link]


92-es cadillac, full extra, tiszta bőr, minden ami szem-száj ingere, és nagyjából egy suzuki árát kérik érte

és sokkal szívesebben meg is vennék egy ilyen luxus cadillac-et mint ennyiért valami régi suzukit vagy hasonlót :D

mégis miért nem népszerűbbek ezek az autók? az európai ember miért vesz inkább opelt, skodát stb?

persze, nem keveset fogyasztanak ezek az autók, ez mondjuk fontos szempont (bár 4900 köbcentihez képest nagyon korrektül fogyaszt, neten olvastam hogy 10-12 körül van az átlag! ), de igazából ezen kívül mégis miért nem preferálja senki ezeket az autókat? 100x több luxust kínál mint egy európai autó ugyanennyiért



2013. okt. 19. 21:38
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
az alkatrész utánpótlás ugyan gond lehet, de konkrétan a linkelt autóhoz pl. adnak jópár pótalkatrészt amivel el lehet lenni egy darabig :)
2013. okt. 19. 21:41
 2/41 anonim ***** válasza:
Nekem a Mercedes, Audi, BMW, Range Rover, Volkswagen a kedvenceim. Nem hiszem hogy bármelyik amerikai márka ezeknél jobb lenne. Egyébként Amerikában is népszerűek ezek a márkák.
2013. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

Azt a 10-12 litert te sem nagyon hiszed el szerintem. Az én autóm többet eszik, pedig hol van az az 5 litertől...


Nyáron beszéltem egy "sráccal" az egyik kúton. Neki valami nagy amerikai tepsije volt, 5 liter V8, 3-as automatával. Ő azt mondta 30-35 liter között fogyaszt.

Egyelőre az alkatrészellátással is gondban lennél, pár cég foglalkozik csak amcsi alkatrészekkel, rajtuk kívül meg csak az e-bay játszik.


Formailag sem nagyon illik bele az európai képbe. Az átlag ember az átlag autók között nőtt fel, szokni kellene az amcsi formát is.


Mondjuk egy Ford Crown Victoria-t vagy egy Lincoln TownCart én is kipróbálnék.

2013. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

A német márkák mercedes, bmw, vw, audi tényleg jók, ez igaz

de ez mellett azért elég sok skodát, fiatot stb.-t látni az utakon, amik azért rosszabbak szerintem mint egy ilyen cadillac

szóval egyszerűen azt nem értem hogy miért zárja ki mindenki elvből ezeket a választékból

a fogyasztásról meg annyit, hogy van egy oldal ahol minden féle típus fogyasztásáról lehet saját adatot beküldeni, hatalmas adatbázis :) ott kerestem ki ezt a típust ezzel a motorral, vegyes fogyasztáshoz 10-től 14-ig láttam adatokat hozzá (bár a 10-et azért tényleg nehezen hinném el 4.9 literhez)

de azért tényleg nem rossz egy ekkora motorhoz szerintem

persze vannak olyan típusok amik bekajálnak 20-30 litert is, de ez a cadillac egész barátinak néz ki :)

2013. okt. 19. 21:52
 5/41 A kérdező kommentje:

egyébként amennyire itt népszerűek az európai autók, amerikában épp annyi ehhez hasonlót látni :) nekik ez az átlag autó

persze azért ott is vannak európai márkák szép számmal, de mellette ugyanolyan arányban ilyenek is

tehát csak nekünk olyan furcsák ezek az autók

tény hogy magyarországon forgolódnának egy ilyen után :D nem is feltétlen azért mert annyira szuper autó, egyszerűen csak a legtöbb ember még nem látott hasonlót

2013. okt. 19. 21:54
 6/41 anonim ***** válasza:
37%
Mert 30litert esznek százon,ez elég indok sztem.
2013. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Gugu Gabor ***** válasza:
Nem mondom hogy ne vedd meg de ettől még drága hobbi, akárhogy nézem az általad is felsorolt autók kb a felét fogyasztják és ha kell alkatrész akkor nem csak jó darabig el lehet lenni hanem bemegyek a boltba és megveszem, ez nem mindegy
2013. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
szerintem egy 92-es 4900 köbcentis cadillacet megvenni csak olyan vesz meg akinek elég sok pénze van ahhoz hogy fenntartsa, ilyen öreg autónál már azért sok műszaki probléma lehet, inkább ilyen hobbiautónak való szerintem. Akinek arra kell egy autó hogy munkába járjon és nem különösebben érdeklik az autók annak sokkal praktikusabb egy kisebb európai autó.
2013. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Ez a hirdetés egy olyan autóról szól, amit 1992-ben gyártottak. Akkoriban még nem igazán volt divat az amcsiknál a takarékos motorok gyártása. Előszele már volt, de az igazi változást ott is a 2008-as válság hozta el. Ráadásul benzines, 5 literes motorral, és egy négysebességes automata váltóval van szerelve. Ez kábé akkor eszik 10-12 litert, ha beindítod, és hagyod pöfögni, a gázhoz még véletlenül sem nyúlsz hozzá. Hidd csak el, ezzel a járgánnyal 15 alatt még üknagypapás üzemmódban sem hozod ki a fogyasztást, normál üzemmódban biztos hogy bekajolja a minimum 20 litert.


Másrészt, ez egy hatalmas nagy batár. Már ugyan kisebb, mint a 70-es évekbeli amcsi óriáshajók, de európai szemmel nézve még mindig egy hatalmas hodály. Ha kiszeded a hátsó ülést, akár pingpongbajnokságot is szervezhetsz benne menet közben. Ez jó, mert kényelmesen el lehet benne férni, viszont a szélessége miatt nem igazán való az európai utakra. Amcsiknál mindegy, mert ott keresztben olyan szélesek az utak mint nálunk hosszában, ott elfér, van hely. De itt próbálj meg ezzel lavírozni mondjuk egy Moszkva téren (bocsánat, Széll Kálmán téren!), vagy valahol felette a dombon. Egyszerűen nem fér el normálisan az utakon, mert nem ezekre az utakra lett kitalálva.


Harmadrészt, egy '92-es, 5 literes, 150 kW-os motorra a gatyádat ráfizeted biztosítás, adó meg egyebek képében. Amit erre kifizetsz átíráskor, abból egy jó állapotú Suzukit is lehet venni. Ha pedig valami alkatrész kell hozzá, akkor ne lepődj meg, ha európai kocsik alkatrészáraihoz képest 10x-es áron fogsz tudni hozzájutni, és akár heteket, hónapokat kell várni rá, mire áthajókázik az óceánon, és elér ide hazánkba.


No kábé ezen okoknak köszönhető, hogy az itthoni utak nem ilyen amcsi anyahajókkal, hanem Suzukikkal és Skodákkal vannak tele.

2013. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
meg egyébként aki ilyen cadillaccel akar rohangálni a postára meg bevásárolni az mazochista ilyen benzinárak mellett :D
2013. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!