Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 1.6-2. 0 HDI vagy...

Peugeot 307 1.6-2. 0 HDI vagy VW Golf 4 TDI?

Figyelt kérdés

Mind a kettő tettszik. A peugeot mellett szól hogy sokkal fiatalabbat, jobb állapotút lehet kapni. illetve a hdi-ről nem sok rosszat hallottam.

a golf mellett meg az szól hogy precíz német, van tekintélye, értékállóbb és a tdi is nagyon jó.

Melyiket vennétek? Fogyasztásba melyik a jobb ?

köszönöm a válaszokat



2013. okt. 21. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A HDI-t választanám e kettő közül.
2013. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha még aktuális akkor mindenképp a 2.0 HDI de ha lehet egy javaslatom a 8szelepes 90 lovas HDI t válaszd, a 16 szelepes már részecskeszűrős, hidd el jobban jársz a 90 lovas al pörgősebb igénytelenebb és jóval olcsóbb hozzá minden, nekem ugyan ilyen van a fogyasztása 5,2 liter ha nagyon taposom akkor 6 liter de mértem már pályán 4,6 litert is 120 km/h val ez komoly! Semmi pénzért nem adnám el! Sok sikert!!
2014. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

HDI, mindenképp! Korának egyik legjobb diesel motorja volt és még mindig nagyon jónak számít.


A francia kocsik kényelmét se német, se svéd, japán meg pláne nem tudja felülmúlni.


Az idősebb francia kocsiknál inkább az elektronikai probléma az, ami "gondot" okozhat. Azért az "" jel, mert egyik sem olyan, hogy otthagy miatta a kocsi, inkább csak idegesítő.


A Golf szerintem a mai napig az 1-es és 2-es, de főleg az egyes Golf 30 évvel ezelőtti sikeréből él, és ezen felbuzdulva árazza túl ezt a sem nem túl szép, se nem kényelmes autót.

2014. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

307 sw-m van, ezzel a 2.0 HDi-vel, 90 LE. Nagyon kellemes vele autózni, mivel nem turbós, hanem kompreszoros, már alul is nyomatékos, 1800-tól már komoly ereje van. Előzéseknél se kell visszaváltani, 90-100-as tempónál simán lehet 5-ösben is előzgetni. A fogyasztása is kedvező hosszabb utakon. 90-es limitű úton átlag 5.1-5.2 körül tudok vele járkálni. Városban sokat eszik viszonylag, 7-8 liter lecsusszan simán (már ha ez soknak számít egyáltalán). Egyetle negatívuma, hogy csak 5 sebességes, így autópályán 130-140-es tempónál már egész szomjas szerintem, de még elfogadható. Ennyit a motorról.


A vezetői pozíció kellemes, egy kicsit magasabb, mint az átlag, biztonság-érzetet ad bár lehet hogy ez csak az SW-nél van így. Tehát jó vezetni, a váltóját sokan fikázzák, hogy milyen pontatlan, és hosszú úton jár, de ez szerintem nem igaz! Néhány km után megszokható, jól kapcsolgatható.


Amit nem igazán szeretek benne, az a futóműve, eléggé "túrja az orrát" városban és nagyobb sebességnél egyaránt, persze lehet hozzá alkalmazkodni, és az ESP is nagyon jó! Az ülések kényelmesek, a rekeszek jók, praktikusak, a digit-klíma szuper.


Ahogy előttem is mondták, igénytelen autó, nem volt vele gondom eddig (160ezer km van benne). Az egyetlen ami idegesító, hogy mostanában a nagy hidegekben reggelente a hűtő-folyadék mérő hibásan fel-fel megy a maximumra és elkezd pittyegni a fedcomp., de ez semmi negatív hatással nem jár, csak idegesítő, de 1 km után abbahagyja.

2014. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

még aktuális a kérdés, még hezitálok a kettő között, de úgy tűnik hogy a pénz miatt Peugeot lesz. Meg azért a vélemények alapján nem rossz autó.

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a többi véleményt!:)

2014. jan. 31. 16:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: Opelban nem gondolkoztál? Az 1,7es Isuzu motorokkal sincs baj és szerintem jól mennek. Én egy céges combot vezettem abban még csak 75 lovas 1,7 DTI volt és szerintem nagyon kellemesen vitte a kasznit. Erős lábbal 4,5 literrel tudtam 100on menni.
2014. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hányas évjáratút néztél?
2014. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 2 db 307-esem volt, az első egy 2002-es, csak ő már húzta kicsit a belét, meg esztétikailag se volt a csúcson, és számomra gyengécske volt a motorja. Alapból egy hiba miatt kaptam meg olcsón, meg első kocsim volt, persze hogy kihajtottam belőle a lelket is. Egyébként soha nem hagyott ott, csak a sok apró hiba idegesítőbb mint egy komolyabb. Imádtam, mert lelke volt, és kiskocsihoz képest fejedelmi kényelme. Mindig akkor szivatott meg valami apróbb hibával, amikor fontos volt hogy menjen, de sose hagyott cserben. Mindig elvitt a célomhoz, és vissza is hozott. Aztán amikor meg csak elszaladtam vele a boltba, mint egy új szalonautó, öngyógyító.. Szóval jól elvoltunk. Nehéz szívvel adtam el, mert az a kocsi mesélni tudott volna, főleg a hátsó ülése. Rengeteg élményem volt vele, első kocsi, első kilométerek.. Miután eladtam, néztem egy 2. szériásat, most ezzel járok, hiba nélkül. Full extrás, 2.0 HDI. Megy mint a disznó. Kereszt szüleimnek 2007-es 307 SW szintén hiba nélkül megy.

Mindenképpen a Pözsó'. :)

2014. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Opelba nem nagyon gondolkozom, nem nagyon jönnek be, az insignián meg az új astrán kívül.


2001-2003 körüli Peugeotokat néztem 2.0 HDI vel főleg. Olyan 700.000-750.000 Ft között.

És ennyiből jó Golfot nem lehet kapni, és lehet ez miatt a 307-est választom.

2014. febr. 1. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!