Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival ti melyiket...

Friss jogsival ti melyiket választanátok? Nagy a dilemma sajnos

Figyelt kérdés

1 . vegyek egy régebbi autôt, és szerezzek rutint, mielőtt drágábbat veszek. viszont ennek a fenntartása vszìnű nagyon sok idővel kitolná az új vásárlását.

2.kb 2 év spòrolással tudnék venni olyan 1.5 millio értékben autòt, Seat Leont szeretnék , minden vágyam :) viszont mivel ez lenne az első , alig lenne rutinom.... Vistont tudom magamròl , hogy òvatos vagyok és elővigyázatos, tudom , hogy rengeteget gyakorolnék vele a helyi zárt reptéren, tolatni, kanyarodni stb stb...

szòval ebbe a dilemmában vagyok :)



2013. okt. 22. 10:59
 1/9 dirtboy ***** válasza:

ez nálam önbizalmi kérdés lenne,bízok e a tudásomban vagy sem.

én bízok úgy hogy bevállaltam volna ettől drágább autót is elsőnek ha tehettem volna.

ha te is biztos vagy magadban és nem jampiskodnál az úton hanem normálisan közlekedsz akkor szerintem simán vállalható a leon.

2013. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
49%
Én vennék egy olcsóbb autót, mert így hogy még nagyon keveset vezettél, a 2 év kiesés nagyon sok lesz, újra bele kell jönnöd. Ha most veszel egy olcsóbbat, akkor rutinod is lesz, meg autód is, szóval nem kell buszoznod, stb. Az igaz, hogy így lehet h 5 év múlva tudsz venni egy olyat amilyet szeretnél, de szerintem így jobban megéri, hogy lesz autód is, gyakorlatod is, és utána jöhet az álom megvalósítása. :) Én így csinálnám.
2013. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vennék egy kb 10 éves Leont,6-700ezerért már egész jók vannak.

Használnám pár évig,aztán vennék újabbat.

2013. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy nagyon sok ember anyagi helyzete nem engedi meg azt hogy gyakorlásnak vegyen egy olcsóbb kocsit, utána azt eladva évek múlva vegyen egy olyat amilyet a zsebéhez mérten jobban szeretne. Az autóvásárlásnak vannak költségei. Átíratás, vezérléscsere, olajcsere, szűrők cseréje. Kb ennyi a minimum, és ez máris kb 80-100.000 forintba került, és mivel két kocsiról beszélsz ezt megszorozhatod kettővel. Ráadásul amíg az olcsóbb kocsi nálad van az is veszít az árából, és pár év múlva csak kevesebbért tudod eladni ha egyáltalán megveszi valaki. Az lenne az igazi ha már elsőre olyan kocsit vennél amilyet igazából szeretnél, és vigyázva rá használnád. Ne úgy indulj neki az egésznek hogy elsőre olcsóbb kocsi kell mert úgyis nekimész valaminek.
2013. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudnék várni 2 évet ha kezembe a jogsi! Annak idején vettem egy olcsó öreg japán autót és nem bántam meg. Alig kellett költeni rá.

Legyen rajta friss műszaki az pont 2 év aztán addig félre tudsz tenni pénzt.

2013. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék valami egész olcsó szutykot elsőnek, mondjuk 150-ért. Ha egy évig nyúzod, utána akár le is adhatod a bontóba, lesz elég tapasztalatod ahhoz, hogy be merj vállalni egy tisztességes autót.


Friss jogsi után két év kihagyással autóba ülni... Lehetsz akármilyen higgadt és óvatos, a rutin az rutin.

2013. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En elsonek 200 ert vettem, par aprosagon kiv semmit se koltottem ra, se vez csere, csak olaj, gyertya kb, mielott "leadtam" eladtam csomo mindenet, kb 100-150 ert hasznaltam. Majd 2 evig, volt kozben 1 ilyenem, haza uton megtortem! Belem durrantak, otthagytak.

A mostani ra koltok eleget, de o se huzza soka, talan a kovi lessz amit szeretek/nek.

2013. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Én nem tudtam várni és vettem 1 Swiftet 180ért. Olajcsere, adó, biztosítás, stb. Ezeken kívül csak 1 db biztosíték kellett bele (meg vettem nem kötelezö dolgokat: hangszóró, fejegység).


Az ember hiába bízik magában, minél többet vezet, annál jobbnak érzi magát. Idövel elöjön 1-1 baki, amit vagy megúszol vagy nem.


Ha nem úszod meg, akkor javíthatod a vasat...

2013. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. verzió!


Nincs olyan, hogy 2 év alatt elfelejtetsz vezetni! Én még a középiskolában tettem le a jogsit, mert akkor volt rá időm. És mivel nem volt feltétlenül szükségem autóra, 10 évig nem vezettem. Kibírtam és vezetni sem felejtettem el. Utána sem a sajátomat vezettem rögtön, hanem céges autókat. Azok között is volt személyautó és kisteherautó is. Sőt azt hozzá kell tennem, hogy vidéki vagyok, de munkát Budapesten kaptam. Így gyakorlatilag 10 év kihagyással, semmi gyakorlással egy (nekem akkor dög nagynak tűnő) kisteherrel bedobtak a budapesti csúcsforgalomba.

Később vettem egy saját autót is. De az sem ilyen öreg roncs volt, hanem egy 4 éves 2 milliós autó. Ezt se és a cégeseket se törtem össze. Még csak koccanásom se volt soha.

Nem szabad úgy hozzáállni, hogy azért veszel olcsó autót, mert úgy is összetöröd!

Inkább vegyél egy olyat, amit szeretnél! Hosszú távon ez az olcsóbb megoldás. 2 évet pedig ki lehet bírni, hamar elrepül, főleg ha tényleg nem életbevágó az autó. Pl ha munkahelyedre, iskolába busszal is be lehet járni...

Ha türelmes, körültekintő vezető vagy és nem csak a Janit akarod az autóddal játszani, azzal sem lesz semmi gond.

2013. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!