Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket a jó választás?

Melyiket a jó választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóvásárlás előtt állok. 2 opciót választottam ki magamnak. Az egyik az Audi A6 B5, a másik a BMW 5 E39.


Az Audinál a 2.5-ös TDI (150le) motorra gondoltam

A BMW-nél az 520i és az 525tds jön szóba.


Sajnos nincs ismerősöm akinek vannak tapasztalatai a két autóval kapcsolatban, ezért nem tudom melyiket válasszam.


Főként az alapján szeretnék választani, hogy melyikre jellemzőbb nagyobb megbízhatóság, melyiknek olcsóbb a szervizeltetése. Ezek alapján melyiknek olcsóbb a fenntartása. A BMW-nél kíváncsi lennék melyik motor a megbízhatóbb. (fogyasztás mellékes)


Jó lenne tudni az automata és a manuális váltósról is a véleményt, mert egyiktől sem zárkózom el.


Az autóra szánt árkeretem kb. 1 millió forint.


Amit kérnék, hogy ne olyanok írjanak, akik esetleg nem szeretik ezeket az autókat, meg "apukámnak ilyen van 10 évesek", okostojások is kíméljenek. Szakértők, tulajdonosok, volt tulajdonosok véleményét kérném!


Köszönöm!


2013. okt. 22. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd is el, hogy 1 millióból hosszútávon üzemképes BMW-t, Audit, vagy neadjisten Mercedest veszel.
2013. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Az VW 2.5 TDI motorjáról már kb 30 kérdésnél leírták, hogy miért érdemes távol maradni ( leginkább a 150 és 163 lovasoktól). Keress vissza, meg fogod találni az audis kérdéseknél. Továbbá említésre méltó, hogy a C5 futóműve nem nagyon szimpatizál a magyar utakkal.


Az 525tds is hasonló hírnévnek örvend, pedig az elég jól sikerült motor, csak rengeteget szétgyilkoltak ( meg ugye az Omegákba is került belőlük...). Egyik autószerelő cimbinek volt 25tds(igaz E34-ben), ő rendbe szedte, az adagolót felújíttatta utána hibátlanul üzemelt neki pár évet a totálkárig :) Ez a mutatvány közel 300 000-be került.


Az 520i az a fentiekhez képest lényegesen egyszerűbb konstrukció, cserébe jóval többet eszik.


Az mindháromról elmondható, hogy megbízható jó állapotú példányokat nem nagyon fogsz találni 1 millió alatt.

2013. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
20:55 Ment a + köszi :)
2013. okt. 22. 21:50
 4/6 Dörmögő ***** válasza:

2003-ig az audi v6-os diesel motorja konstrukciós hibával küzdött. A vezérműtengely és a szelepeknél volt hiba ami idő előtti kopáshoz, megszoruláshoz, vezérműszíj-szakadáshoz vezetett.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__495..


A keretedből már kaphatnál egész jó Audi A4-et 1.9 TDI motorral. Ennyi pénzért audiból ez lenne a legjobb választás.

2013. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1.9-es TDI-ből láttam 90 lóerős és 110 lóerős motort. Melyiket érdemesebb, van valami különbség megbízhatóságban vagy egyebekben?
2013. okt. 24. 19:06
 6/6 Dörmögő ***** válasza:

A 110 lovasban emlékeim szerint van kettős tömegű lendkerék (hibája igencsak borsos lehet). Turbója is lehet hogy drágább lehet adott estben a 110 lovasnak, főleg ha változó geometriás. Azt nem tudom hogy a 110 lovas PD elemes-e, de szerintem a pd-s a 130 lovas lehet.

Én személy szerint 90 lovassal venném. Ha keveselled az erejét akkor egy picit felhúzathatod valamelyik chiptuningos céggel.

(nekem elég lenne a 90 paci is)

2013. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!