Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol szívhat nagy valószínűségg...

Hol szívhat nagy valószínűséggel alapjáraton falsot a motor ha csak a levegőcsavar teljes becsavarása mellett üzemel? Amint nyitok a csavaron akár egy negyedet is leáll.

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Üzem közben nincs baj a motorral, csak az alapjárat necces emiatt. Így becsavarva teljesen szépen üzemel, de nem szeretem az ilyen fél megoldásokat, mert ennek nem így kéne lennie, ezért kérdezem, hogy hol keressem az okot.
2013. okt. 22. 20:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Mégis milyen motor és milyen karbival?


Úgy egyszerűbb lenne tippelni, hogy mi is a gond. De ha eltekintünk a többi résztől és csak az a kérdés, hogy hol szokott falsot szívni a kétütemű, akkor: karbi-szívócsonk között, henger-szívócsonk között, hengertalpnál, elősűrítő térnél. Ennél több lehetőség talán nincs is, esetleg konkrét típushoz lehet jobban tippelni, pl. egyhengeres Pannoniák a henger és a szívócsonk között falsolnak rendszeresen.

2013. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Motowell robogó az alany. A karburátoron átnéztem a vákuumcsöveket is meg minden, de csak szívja valahonnan. Nem örülnék, ha mélyebbre kéne áskálódni a blokkba :/ köszi még egyszer, átnézem amit tudok!
2013. okt. 22. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A kívülről hozzáférhető helyeken szokták féktisztítóval ellenőrizni: odafújsz a felületek találkozásához miközben alapjáraton jár a motor, hallani fogod ha beszívja a spray-t, mert felpörög.


AMIRE ÉRDEMES VIGYÁZNI: a féktisztító gyúlékony, meleg felületre fújva belobbanhat. És belélegezni egyáltalán nem ajánlott.

Csak szólok, nehogy felelős legyek bármilyen malőr/sérülés/kár miatt. :)


Egyébként a karbi belseje rendben van? Nincs beállítási baja vagy nem rázkódott ki a helyéről pl. az alapjárati fúvóka? (ez utóbbihoz volt szerencsém egy másik gyártó modelljén, csodálkoztam pár percet hogy miért lehetetlen beállítani, aztán szétkaptam és még jobban meglepődtem. :P )

2013. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!