Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lenne a kérésem, hogy ha...

Az lenne a kérésem, hogy ha valakinek van valamilyen tapasztala opel astra f 1.6 16v ecotec-el kapcsolatban kérem írja le. Mik a típushibái, vagy miért tudnád ajánlani esetleg miért nem, vagy mit ajánlasz helyette? Első autó lenne.

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 09:48
 1/2 Dörmögő ***** válasza:
100%

Típushibája hogy eszi az olajat. A motorjának ezen kívül nem szokott több baja lenni mint a kortársainak. Közszájon forog hogy a 8 szelepes verziója megbízhatóbb, és az is elég dinamikus, ráadásul a 8 szelepes dinamikája alacsonyabb fordulaton jelentkezik. A 16 szelepes motoroknál magasabb fordulaton jön meg az erő, és a magasabb fordulat több üzemanyagot jelenthet adott esetben.

Opel révén szeret az F astra rozsdásodni. Kritikus pontjai a hátsó sárvédőív, ajtók aljai, üzemanyag beöntő környéke, de láttam már nemegy rozsdás csomagtérajtót is a kombi változaton.

Ajánlani nem ajánlok más típust, bár attól függ hogy mennyi a kereted a kocsira. F astrában én 1.7 Isuzu diesel motorral szereltet keresnék, abból is a turbós változatot. Városi fogyasztása literekkel barátságosabb az 1.6 benzintől. Szerelt az opel ebbe a típusba a saját 1.7 diesel motorját is, de azok nem igazán váltak be állítólag. Ezt támasztja alá az a tény is hogy a későbbiekben az opel is csak az Isuzu 1.7 dieseljeinek továbbfejlesztett változatait használta, és a mai napig is ezek utódját szerelik az 1.7-es változatokba.

2013. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha rendesen össze van rakva a motor akkor nagyon megbízható, autótechnikus vagyok, nekem is ilyen autóm van. Ami tipushiba: gyűrűzés után is eszi az olajat egy kicsit, az alapjárati motor szokott elromlani, és a tanknyílás alatt szeret rozsdásodni. De amúgy egy igásló. 4 éve hajtom de el nem adnám.
2014. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!