Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkre mehetnek-e egy kültéri...

Tönkre mehetnek-e egy kültéri garázsban tárolt új, olajos lengéscsillapítók?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy egyik szomszédom felajánlotta, hogy volna neki az autómhoz találó 4 db vadonatúj, olajos lengéscsillapítója. Valamikor 1997-ben vásárolta, azóta a garázsban állnak dobozban. Szóval tartalmaznak-e olyan szerkezeti elemet, amik idővel megévődhetnek? Gondolok a gumi alátétekre, szimeringekre ilyesmi....Mégiscsak 16 év az 16 év.

2013. okt. 24. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Azt már nem érdemes beszerelni. Olaj besűrűsödött, a szimeringek meg elévültek benne.
2013. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
A 16 éves az már nem igazán vadiúj. Olaj már valószínű besűrüsödött, gumi alkatrészek elöregedtek, és 16 év alatt simán beállt már az egész szerkezet.
2013. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szokratesz ***** válasza:
sztem semmi baja. Gondolj bele hány olyan autó van amit alig-alig használnak és 20 évesen is eredeti alkatrészek vannak benne. Teljesen zárt a rendszer por nem jut bele, olaj mi a fenétől sűrüsödne be?
2013. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Nekem felajánlottak vadiúj, gyári rugókat, bagóért, éppen akkor túrták elő a polc végéből. Beszereltettem, aztán amikor engedték le az autót, már furáénak tűnt az egész szerkezet. Utána mintha lengéscsillapítók helyett szögvasat raktak volna be, semmi rugóút.. Az első fekvőrendőr után úgy letérdelt az autó eleje, hogy darus autómentőt kellett hozzá hívni. Utána néztem a 2006 szeptemberi dátumot az original BMW csillapítókon, szóval tanulj a hibámból.
2013. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
De egy 20 éves autón folyamatosan mozog az egész szerkezet, az olaj is. 20 évet meg alapból nem sok lengéscsillapító bír ki. Gondolj bele, hogyha 16 évig nem mozdul, akkor mi lehet már abban.. Az én BMW-mben (a Bangle-féle 5-ös) már 5 éves korában cserélni kellett a lengéscsillapítókat. Abból fél évet a raktárban, majd 1 évet egy helyben állt szalonautóként, valószínűleg az tett be neki.
2013. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy-egy régebbi típushoz az autósboltoknak sincs sokkal frissebb készlete, és egy percig se gondold, hogy ott fűtik a raktárat...

Akartak már az idén rámsózni 2003-ban gyártott gumi fékcsövet új gyanánt, pedig úgy hozatta a boltos a központi raktárból... és az egy olcsó, keresett alkatrész, telót meg ugye sokan a bontóból vesznek, vagy felújjíttatnak, hogy olcsóbban megússzák...

Száz szónak is egy a vége: én nyugodt szívvel megvenném azokat a telókat, no persze csak ha elég olcsón adja a szomszéd.

2013. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!