Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korlátlan motoros jogosítvány?

Korlátlan motoros jogosítvány?

Figyelt kérdés
2 és fél éve tettem le A. korlátozottat ( ma már A2 ), kérdés az, hogy a korlátlan le tehetem-e ebben az új rendszerben, hogy letelt 2év? Vagy mindenképpen 24 éves kor?

2013. okt. 24. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a 2 éves A2 gyakorlatod, akkor 20 évesen megcsinálhatod a korlátlant, de 21 éves korodig korlátozás lesz rajta! Az A2-t kérik a vizsgához, de 4000 Ft-ért kicserélik az okmányirodában A2-re és az eredeti dátum lesz a szerzés ideje, így azzal mehetsz a korlátlanra!


Egész pontosan ezt írja a jogszabály:


Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től



I. Életkori feltételek


7. 20. életév


7.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében. A 21. életév betöltéséig az „A” kategóriás vezetői engedéllyel csak olyan motoros tricikli vezethető, melynek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.


II. Jártassági feltételek


1. Teljesítménykorlátozás nélküli „A” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,


a) aki legalább két éve rendelkezik „A2” alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, vagy annak


b) aki a 24. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.

2013. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Megint sok a logika benne (21 múltam), A2-m 35kw-ig szól, lerakom korlátlan az meg 15kw-ig... vicc :) Akkor várok 3 évet.

2013. okt. 24. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

" Akkor várok 3 évet"


Mire??te nagyon nem érted most te akkor egyből mehetsz olyannal amilyen motorral akarsz mert már 21 éves vagy te már elérted azt a kort

2013. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"(21 múltam), A2-m 35kw-ig szól, lerakom korlátlan az meg 15kw-ig... vicc :)"


Diszlexiás vagy? 21 éves KORIG van korlát, de te már ELMÚLTÁL 21!

2013. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mikor leírtam, és újból elolvastam már rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Lényeg a lényeg, hogy csinálhatom! Köszi, bocsi az értetlenkedésért. Amúgy nem, nem vagyok az, csak hosszú volt a tegnap ;)
2013. okt. 25. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!