Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóvásárlásnál mennyit...

Egy autóvásárlásnál mennyit "illik" alkudni?

Figyelt kérdés
20-30 eFt az sok? Egyébként autókereskedésnél is szoktak alkudni vagy ott nem lehet?
2009. nov. 13. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Autókereskedésnél lehet csak igazán alkudni. De ott az árban benne is van, hogy alkudni fognak az emberek, ezért szokták azt mondani, hogy az átírást ők állják. Mi azt hisszük, hogy de jól jártunk, de az az árban már benne volt. Attól függ egyébként, hogy milyen árú egy kocsi. Ha 200 ezres autót vesz az ember, akkor esetleg 20 körül szoktak engedni.
2009. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te ez sokmindentől függ, de leginkább a kocsi típusától, korától, a VALÓS műszaki állapotától, a nepper anyagi helyzetétől, pillanatnyi hangulatától, attól hogy hányszor szopta le aznap a k*rvája, meg még hány ilyen kocsi álla telepen nála.

De ha javasolhatok neked valamit tömören akkor annyit hogy eszedbe ne jusson neppertől kocsit venni, átbaszás és lehúzás az egész, én hülyítettem az egyiket egy fél órát mikor egy kiganézott de általánosan lepukkantnak látszó alap 17 éves swiftet 350e-re tartott az egyik, olyankor mikor ezek jó esetben kb 300-at értek(annyiért el is hoztam volna) erre a faszi még elkezd velem vitatkozni, hogy ez nagyon príma hibátlan autó, mit akarok én alkudozni, én meg beintettem hogy akkor csókolom, van még iylenből épp elég.

Maszek pofától vettem végül egy tök más modellt, persze hibalista már bele voltépítve mert síkhülye volt a manusz a kocsikhoz de nem is foglalkozott vele, szóval maszektól meg csak egy szakműhelyben megejtett átvizsgálás után kezd el alkudozni, mert nagy rá az esély hogy helyben el is állsz a vételtől mikor megkapod a végeredményt.

2009. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Inkább %-ban kéne megadni, hogy mennyit "lehet" alkudni. :)

Egy egymilliós kocsinál nem ugyanaz a 30e Ft alku, mint egy 35e Ft-os Trabantnál. :D

2009. nov. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De összességében véve, amennyit nem szégyellsz.
2009. nov. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
általában 10%-ot szoktak engedni, és ezt nem csak autóvásárlásra értem.
2009. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyi ahhoz kell, hogy jónak számítson a piac valós eladási áraihoz képest a vétel. Tehát akár százezreket is.
2009. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy készpénzért veszed-e vagy hitelre. Nekünk azért engedett csak kb. 5%-ot, mert készpénz volt. Azt mondta, vegyük hitelre, akkor sokkal olcsóbban adja, mert abból ő tisztes jutalékot kap így bőven megérné. Neki. Nekünk viszont a végeredmény a hitellel (mire kifizetjük) sokkal drágább, mint amennyit nagylelkűen százalékban engedett volna.
2009. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akár 90%-ot is alkudhatsz, ha tudsz! Az alku lényege, hogy kiderüljön az az ár, ami a vevőnek és az eladónak is kölcsönösen megfelel.
2009. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez nem szégyen, amennyit adni szeretnél érte :D
2017. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!