Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerkapcsoló ágai?

Műszerkapcsoló ágai?

Figyelt kérdés

Üdv!


[link]


Nem régiben vásároltam egy ilyen kis kapcsolót, amit sikeresen be is építettem a robogómba, ezzel kapcsolom be a szivargyújtót... nem ez a lényeg hanem nem igazán tudom pontosan hogy a kapcsoló lábai (3db) pontosan melyik a pozitív, negatív és a test.

Jelenleg csak a negatív és pozitív szál van rádugva így is hibátlanul működik, azonban a kapcsolóban található izzó nem ég. Az érdekelne ha a 3. lábat letestelem, akkor már a kapcsoló is fog világítani?



2013. okt. 25. 19:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%

műszerkapcsoló mini világítós piros 10A/250V- ezt?

Mert ez soha nem fog neked 12 voltról felgyulladni! Ennek az izzója 230V-os és ráadásul AC tehát váltó áramú kapcsoló, neked 12V-os és DC, tehát egyenáramú kell!

2013. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
46%
A 3 láb az meg azt a célt szolgálja, hogy egyik állásban például a helyzetjelző és a tompított kap áramot a középsőről, a másik állásban meg a távolsági. Ez a kettő közül gyullad fel a kapcsolóban a LED is innen jelez vissza például, hogy reflektorra van kapcsolva.
2013. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre hogy ez 250V-s, elnézést. Szóval helyesbítek, az én kapcsolóm ha jól emlékszem 12V, ugyanis autós boltban vettem ott pedig minden kapcsoló 12V szinte.
2013. okt. 25. 20:19
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd meg a kapcsolód oldalában biztosan van egy kis ábra, amely elárulja, hogy melyik két pont közt van a kis lámpa beépítve. De nézd meg, hogy biztosan 12V-os legyen az izzó!
2013. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Doboza nincs már meg sajnos. :( Magán a kapcsolón pedig semmilyen jelölés nincs, csak kipróbáltuk melyik ágakon működik a rendszer és úgy dugtuk össze. Holnap megpróbálom letestelni a 3. ágat, hátha ott a hiba.
2013. okt. 25. 20:25
 6/35 anonim ***** válasza:

Ha van egy multimétered akkor csak tekerd szakadás vizsgáló állásba, tehát ha összeér a két tapogató akkor sípol. Na, amikor nem is sípol, de kiír neked valamit akkor ott az izzó!

Bármit is csinálsz, fogyasztót köss be az akksi és a kapcsoló közé, különben simán testre zárlatot kapcsolsz, és cserélheted a biztit.

2013. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Értem.


Az akksiból a negatív megy egyből a szivargyújtó negatívjába, a pozitív szálba van bekötve a kapcsoló. És ha a 3. ágat testelem le akkor zárlat?

2013. okt. 25. 20:33
 8/35 A kérdező kommentje:
Egyébként van multiméter, csak lemerült benne az elem xD.
2013. okt. 25. 20:33
 9/35 anonim ***** válasza:
46%
Nem, hiszen a szivargyújtóra kapcsol, és az meg nincs rövidre zárva. A kapcsolón az elmenő szálat kösd át a most üresen hagyott lábra, annyinak már elégnek kell lenni! Tehát a bemenő szálat hagyd ott ahol van és csak azt kötsd át ami a szivargyújtóra megy. De azért nemártana, ha a negatív szálra bekötnél egy 5A-es biztosítékot!
2013. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Pozitív szálban van biztosíték.


Köszönöm a segítséget holnap próbálkozom akkor, annyira nem lényeg de jó lenne ha világítana a lámpa, ezért választottam ezt a drágábbat, mert visszajelzi ha be van kapcsolva.

2013. okt. 25. 20:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!