Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerkapcsoló ágai?

Műszerkapcsoló ágai?

Figyelt kérdés

Üdv!


[link]


Nem régiben vásároltam egy ilyen kis kapcsolót, amit sikeresen be is építettem a robogómba, ezzel kapcsolom be a szivargyújtót... nem ez a lényeg hanem nem igazán tudom pontosan hogy a kapcsoló lábai (3db) pontosan melyik a pozitív, negatív és a test.

Jelenleg csak a negatív és pozitív szál van rádugva így is hibátlanul működik, azonban a kapcsolóban található izzó nem ég. Az érdekelne ha a 3. lábat letestelem, akkor már a kapcsoló is fog világítani?



2013. okt. 25. 19:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Óh, hát persze, azt, hogy hol kötsz rá arra a szálra teljesen mindegy! Csak ne legyen benne relé, kapcsoló stb, azt persze bárhol "megcsapolhatod"!

Én személyszerint, zavarónak találom a LED-et ilyen helyen. Az izzószál inkább természetesebb hatású szórt fényt ad ki, és az jobban bevilágítja a csomagteret. A halogén 5W-os kicsi égő amit beraktam a rendszámtábla világításnak (de rendszámom az nincs xD) úgy világítja az aszfaltot mögöttem, mint a pinty! A LED az egyenesen világít, azt én inkább idom alá tenném, "alváz világításnak".

2013. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Igen, nem szórja a fényt, azonban vannak már olyan SMD LED izzók amik úgy vannak megcsinálva hogy 6-7 db led van egy izzón és azok már minden irányba világítanak erősen.

Azt viszont jól gondolom hogy ebből a ledből nem kellene 4W-os. Vagy mindegy az akksinak?

2013. okt. 25. 21:54
 23/35 A kérdező kommentje:
Illetve nem a Watt a lényeg gondolom hanem a mA.
2013. okt. 25. 21:58
 24/35 anonim ***** válasza:

Ha órákon át rajtahagyod akkor teljesen mindegy, hogy 3 vagy 5W. De egy jó motor akksi azt hiszem az enyém 14 Ah-ás simán elviseli még azt is ha egy órán keresztül világítasz vele.

Én hálózat szerelést tanultam, én nem értek a LED-ekhez azt tudom, hogy jó erősen világítanak, de a többi részéhez nem értek :) Nyugodtan tegyél be erősebbet, jobban világít, és egy jó akksinak ilyen kis fogyasztót észre sem lenne szabad vennie. Volt, hogy én is bementem a lakásba, ülés felnyitva, égő világít. Másfél óra után is simán tekert az önindítóm, tehát nagyon minimálisat fogyaszt.

2013. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Arra sem emlékszem hány Ah-s az akksim... :(


Majd attól függ milyen izzót kapok, aztán alkotok valamit, remélem nem gyújtom fel a motort.

Szerzek izzófoglalatot aztán hagy szóljon.


Köszönöm a segítséget tényleg, és további balesetmentes motorozást kívánok. Ha érdekel, akkor holnap még írok ide délután hogy mire jutottam, vagy ha elakadok lehet munkaközben is. :D

2013. okt. 25. 22:04
 26/35 A kérdező kommentje:

[link]


Pontosan ilyen kapcsolóval rendelkezem. És feltűnt, hogy az egyik láb más színű mint a másik kettő. Vajon miért?

2013. okt. 25. 22:08
 27/35 anonim ***** válasza:

Két mozdulattal szét lehet pattintani azt a kapcsolót és kicserélni az izzót akár LED-re is!


Egyébként meg a kapcsoló oldalán fel van szitázva a kacsolási rajza! (Gy.k: a karika benne X-szel az izzó jele)

:)


Csak gondoltam szólok az emelt szintű fizikásnak, és a villanyreszelőnek!

:D

2013. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
46%
Persze nyugodtan! Köszönöm, és viszont kívánom!
2013. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Hát én azt már ki nem szedem az idomból szerintem. :)


De köszi a segítséget mindenképp!

2013. okt. 25. 22:17
 30/35 anonim ***** válasza:
Harkonnen, nagyon szépen köszönjük! De nyilván a negyedik válasznál ezt már letisztáztam a Kérdezővel, aki mint említette, nincs már meg a csomagolása, és nem tud róla, hogy lenne a kapcsolón jelzés! Igen tisztában vagyok vele, hogy felszokták ott is tüntetni, köszönöm! :)
2013. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!