Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs terepjáróm. Sem SUV-m....

Nincs terepjáróm. Sem SUV-m. De ha valakinek "szükséges" (pl. gyakori terepmunka végett) egy valódi gallytörő az autója elejére, az sem teheti fel?

Figyelt kérdés

Mi van, ha munkája miatt szinte állandóan durva terepen vezeti a 4x4-esét, és nem csak "kitaposott földúton" halad, a kasztnit pedig nem szeretné amortizálni? Értem én, hogy védeni kell a gyalogost, ezzel nem vitázom, de ha emberünknek valóban szüksége lenne a rácsra - és ha megy is hagyományos aszfalt úton, akkor csak azért, hogy kiérjen az erdőbe - akkor nem tehet semmit?


Hisz a műbizonylatos gallytörők pont hogy nem gallytörők, csupán értelmetlen műanyag díszek.



2013. okt. 25. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
De felteheti. Ennek van valami feltétele, magánszemély esetén nem tudom mi, de cégautó esetében ha a tulajdonoshoz van bejegyezve erdészeti tevékenység, akkor engedéllyel felrakható. Akik kamionra tesznek, azok is ezt a kiskaput használják.
2013. okt. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
M1G és N1G kategóriára lehet gallytörőt rakni. Csak műbizonylattal. De vannak műbizonylatos acél gallytörők is.
2013. okt. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan gallytörők, amik papírosak, ergo legálisan lehet használni őket. Abba (elvileg) nem kötnek bele.


Ez már csak városi legenda (szájról-szájra terjed), de hátha igaz: állítólag ha ködlámpát szerelnek rá, akkor a tartó funkciója miatt nem kell leszerelni.

Ha ez hülyeség, elnézést érte, de felénk mindenki ezt beszéli. :)

2013. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!