Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzéséhez...

Jogosítvány megszerzéséhez szükséges még orvosi alkalmassági?

Figyelt kérdés
Ugye most már 580 km-t is vezetni kell a 30 óra mellé, de origo-n az erről szóló cikkben ezt is írták: "Egyszerűsödnek a képzésre történő beiratkozás feltételei. Mostantól nem szükséges az orvosi alkalmasság, illetőleg az alapfokú iskolai végzettség igazolása a képzésre történő felvételkor. Ezekről a tanulónak elegendő nyilatkoznia." Ezt most hogy kell érteni?
2013. szept. 9. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig feltétel volt a nyolc általános hozzá, amiről kellett valószínűleg igazolás. (Bár, én idén tavasszal kezdtem és nem kérték akkor sem.)

Ha azt írja, akkor ezek szerint orvosi igazolás sem kell.

Eddig le kellett menni a házi orvoshoz, aki kb. 7 ezer Ft-ért csinált egy vizsgálatot, aztán ha minden renden volt adott egy igazolást, hogy alkalmas vagy a jogosítvány megszerzésére.

De én azért a helyedben rákérdeznék az autósiskolánál, nehogy utólag derüljön ki, hogy mégis kell, aztán emiatt csússzon az egész...

2013. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem emlékszem rá, hogy be kellett volna mutatnom az általános iskolai bizonyítványomat. Igaz, én nem "tegnap" vizsgáztam.

Azt viszont nagyon furcsállanám ha nem kéne orvosi alkalmassági vizsgálat. Akkor ha lejár és meg akarom hosszabbíttatni, akkor sem kell?

2013. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jogosítványhoz szükséges. Amit idéztél az sem írja, hogy nem szükséges. Csak annyit ír,hogy a tanfolyamra beiratkozáshoz nem szükséges.


Olvasnivaló:

[link]


[link]

2013. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, közbe már nekem is sikerült megtalálnom, az utolsónak van igaza! Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2013. szept. 10. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:

persze hogy kell!

sőt, egyre szigorodnak a feltételek, utoljára 2010-ben szigorították, most már 4 féle szakorvosi negatív lelet is kell annak esetében , aki érintet valamely betegségben. Úgyh nagyon is kell!

2013. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!