Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapestnek mely taxiknak...

Budapestnek mely taxiknak kell, hogy sárgák legyenek?

Figyelt kérdés

Kikre vonatkoznak azok a szabályok amiket mostanában hoztak a taxisokkal kapcsolatban?

Mert én rengeteg nem sárga taxit látok még most is, igazából több nem sárgát látok mint sárgát.

Van valami határidő vagy ez nem érint mindenkit?



2013. okt. 26. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Határidő van. Nem is lehet egyik pillanatról a másikra az összes taxit átfényezni :D
2013. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A türelmi idő végére az összesnek adott színkódú sárga színűnek kell lennie.
2013. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha beírod a keresőbe, hogy "taxi rendelet", akkor kb. a 2. találat ez:

[link]

2013. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Átfényezni??? Az kicsit költséges dolog lenne. Szerintem senki nem fényezteti át. Fóliázni szokták őket. Nem kicsit olcsóbb eljárás és reverzibilis is. Tehát ha kell, bármikor lehúzható.
2013. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Legalább a sok százezer megtett kilométer és minden egyéb mellett gyönyörű, hibátlan,eredeti fényezéssel tudnak majd túladni az ex-taxikon a sárga fólia eltávolítása után...
2013. okt. 26. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy a fóliázás 5-6 évig tartós. Utána nem tudom, hogy mi lesz, elkezd leválni? Lehet, hogy ennyi időnként amúgy is lecserélik a taxisok az autót. Ami nehezebb lesz szerintem a taxisoknak az, hogy le kell majd cserélni azt az autót, ami 10 évnél idősebb lesz. Ha megint 5 évig taxizni akar, akkor legfeljebb 5 éves autót vehet megint, ami nem olcsó. A bankkártyával való fizetést sem lesz olcsó minden taxiban megoldani. Igaz én nem féltem őket, emelték a kötelező minimum díjat 280 forintra, de a valóságban ennek akár a másfélszeresét, kétszeresét is elkérik, mert már a kiállástól ketyeg a taxióra (ezzel a telefonos taxis útdíj kalkulátornak semmi értelme nincs).
2013. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!