Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyagszint jelző megoldható?

Üzemanyagszint jelző megoldható?

Figyelt kérdés

Üdv!


Azon gondolkodom, hogy Piaggio Zip robogóra hogy lehetne mutatós üzemanyag szint jelzőt beszerelni. A mutatósat szó szerint értem, nem kinézetre. :)


Szóval jeladó van a tankban ugye amitől villog a kijelző lámpa, elég lenne erre rákötni a műszert, vagy az egész jeladót kikéne cserélni?


Tán 3 és fél literes a tank, de ha tele van 100-110 km-t el lehet vele menni, de még sosem kísérleteztem, mert ennél a folyamatosan égő jelzőlámpánál nem lehet tudni mégis mennyi benzin van a tankban.



2013. okt. 27. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A mostani szerintem csak egy kapcsolót mozgat. Így kapcsol ha alacsony a szint. Tehát ez nem jó.

Le kell cserélni egy szintjelzősre. Ezek lényegében lineáris potméterek. Vagyis az úszó egy ilyet mozgat így változik az ellenállás a szint függvényében. Ehhez kell egy óra, skálázatlan számlappal amit majd szépen beskálázol magadnak.

Ugye ha a műszer nem olyan formájú és méretű tankra lett tervezve akkor a skálázás nem lesz valós.

2013. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem!


Gondolom olyan robogó jeladója kellene aminek a tankja hasonló méretű mint az Zip tankja. Ha szerencsém van akkor gyári nyíláson be tudom rakni az új jeladót?

2013. okt. 27. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne minél hasonlóbb. És ha szerencséd van faragni sem kell, vagy nem sokat.

De azt is megnézheted hogy nincs-e más robogó ugyanilyen formájú tankkal amiben van jeladó.

2013. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát az nem lesz egyszerű... :D


Hajtogatok holnap hegesztőpálcából egy mintát hogy nagyjából milyen hosszúnak kell lennie az úszónak.

2013. okt. 27. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!