Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki ért jól Peugeot 206 fűtő...

Ki ért jól Peugeot 206 fűtő ventillátorhoz?

Figyelt kérdés
Miután bekapcsoltam a levegőztetést, a ventillátor vagy 3-4 héten át büdös, olvadt műanyaghoz hasonló szagot fújt be az autóba, majd pár napig a kapcsoló maximum állásnál sokkal gyengébben fújt, ezek után végleg bemondta az unalmast.Ellenállások nincsenek kimenve, de áram már nem érkezik a motorhoz. Előtét ellenállás teljesen épnek látszik, de nem mértem ki. Elképzelhető, hogy a kapcsoló gombnál van a bibi, vagyis álljak neki szétszedni?
2013. okt. 30. 19:09
 1/5 anonim válasza:
Egy Peugeot Jumperem van, annak is állandóan tönkremegy. Eleinte elég a csatlakozót megmozgatni aztán megadja magát. Elfüstöl valami. Nyáron nem csinálja, csak télen amikor a meleget kellene járatnia. A francia autók nem az elektronikájukról híresek
2013. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a ventilátor motorjára szavaznék, a kapcsolók a 206-nál nem nagyon szoktak tönkremenni.
2013. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha a motor ment volna ki, akkor olyan amper szag féle jött volna be(gondolom, de ez olyan volt, mint a műanyag zacskó

olvadása szag.

A motor ki lett mérve, elvileg jó.

Ha tutira akarok menni, ki kell szerelni, de ahhoz meg kell bontani a kormányoszlopot.

Viszont a 12 volt nem jön el a motorig.

2013. nov. 1. 06:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy valóban a kapcsoló ment tönkre, bár annak a szagát nemigazán tudja befújni a rendszerbe. Meg kellene nézni a biztosítékokat, mert egy fokozatosan megszoruló motor tud ilyen tüneteket okozni és a végén kiüti a biztit. Esetleg, direkt 12 V-tal letesztelni a motort. Amíg bontottam, legtöbbször motort és ellenállást kerestek hozzá, kapcsolót ritkán és akkor is leginkább azért mert eltörték kiszereléskor. Persze ez még nem zárja ki annak a hibáját :)
2013. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a direkt 12 volt, ezt kipróbálom!

Ha nem megy, akkor megvan a bibi.

A műanyag szag tényleg fura lenne, hogy miért jön a szellőzőből.

Most úgy tudom megoldani valamelyest a szellőztetést, és

a fűtést, hogy csak külső és nem a belső állásba teszem a szellőzést, így a menetszéllel jön be egy kis ájer és meleg, ha kell. Viszont a műanyag szagot így is érzem, szóval lehet, hogy valami csatlakozó melegszik túl.....

Amit a légcsatornában láttam az előtét ellenállás körül, ott viszont minden kábel és csati ép.

2013. nov. 2. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!