Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit ajánlanátok az...

Milyen kocsit ajánlanátok az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

Most szerzem meg a jogsimat ,és apukám felajánlotta, hogy vesz nekem egy autót, de nincs ideje ezzel foglalkozni, keressek magamnak- külföldön él.


Az ő feltételei: turbo dízel, ABS, nem túl lestrapált, max. 1 millió ft. ÉS olyan legyen amiből sokat gyártottak, lehet hozzá olcsón alkatrészt szerezni.


Az én feltételeim: legyen benne légzsák és légkondi.


A párom szerint valami kisebb kocsit kéne nézni elsőre, amivel könnyen lehet tanulgatni pl. parkolást.


Szóval az lenne a kérdésem, milyen márkákat, típusokat tudtok ajánlani a fenti feltételekkel? Nem vagyok egy nagy kocsi fenomén, kb. annyit tudok, hogy a Ford az jó...



2013. okt. 30. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

Nos a ford az nem jó! :D pláne dieselben az 1millás.

Mivel évjáratot nem irtálén egy golfot vennék 4est.

2013. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem értek hozzá... :D Egyszer vezettem egy Golf 5-ös az nagyon jó volt, szerinted a 4-es is hasonló?
2013. okt. 30. 22:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb eltaláltad a fordok is jók,sok van belőlük az alkatrészek is megfizethető árkategóriába esnek hozzájuk.És viszonylag fiatal darabokat is lehet találni belőlük.

Ha kisebb kocsi kell és nem akartok naponta több száz km utakra menni akkor egy ford fiesta is megteszi 1.4 TDCI motorral

itt egy pár fiesta

[link]

[link]

[link]


De ha akartok sokat utazni vele akkor az 1.8 Di vagy 1.8 TDCI Ford focus is belefér még a nem túl nagy autók kategóriájában

és egy pár fókusz

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát most így hirtelen a fiesta megtetszett, a Focus kicsit félelmetes, a régi féle, aminek lépcsős a háta, vagy hogy mondják, mert hát a parkolásnál nem tudom, hogy mennyire tudnám, hogy hol van a hátulja.


Egyébként polo-n tanultam, és azzal tök frankón tudok padka mellé parkolni, focusszal, nem tudom, milyen lehet... Persze egyedül úgyse fogok vezetni még kb...10 évig :D

2013. okt. 30. 22:37
 5/18 anonim ***** válasza:
Az autó méreteit meg lehet szokni hamar.De ha nem akartok sok száz km utazni minden nap akkor elég a kisseb motorú fieszta is bőven legalább kevesebb a fizetni való rá és kevesebbet is fogyaszt!
2013. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én biciklivel járok dolgozni, párom jár kocsival, hétköznap nem sok mindenre használjuk, de anyukám 20 km-re lakik, egyik mamám 60-80 km-re, másik meg 300 km-re, karácsonykor szoktunk menni, nyáron pedig a nyaralóba megyünk, szintén 300+ km.


Ezen kívül volt arról is szó, hogy 1-2 év múlva el kellene menni Olaszországba kocsival. Szóval hétköznap nem használnánk sokat, de ilyen alkalmakkor igen.

2013. okt. 30. 23:00
 7/18 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Én elgondolkoznék egy Seat Cordobán.


A VW szíve dobog benne (és a dízel vw elég jó), rengeteg alkatrész (vw, audi, seat), viszont olcsóbb mint a hasonló kategóriájú VW társa

2013. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, körül nézek seatban is, anyukáméknak Seat Toledójuk van, még újonnan vették kb.10éve, és eddig nem volt vele semmi probléma, szóval lehet, hogy érdemes őket is megnézni, eszembe sem jutott, köszönöm
2013. okt. 30. 23:08
 9/18 anonim ***** válasza:
ha hosszabb távra tervezitek akkor lehet hogy jobban megérné egy Focus méretű autó ha már nyaralgatni is akartok menni külföldre azért kényelmesebb egy nagyobb autóban!
2013. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a tanácsokat, párom is most beleszeretett a focusba (ő sem ért annyira a kocsikhoz, de most utána olvasott), én megmondom őszintén, nem nagyon érdekel, milyen kocsi lesz, csak úgy lányosan megkötöttem, hogy nem lehet szürke :D


Bár a focustól továbbra is tartok kicsit parkolás szempontból. Ha ezt hamarabb tudom, nagy kocsit választok tanuló autónak, mert olyat is lehetett volna. De remélem, tényleg hamar meg lehet szokni a méreteket, mert a Polo-nál már tök jól tudtam, hogy beférek-e valahova :)

2013. okt. 31. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!