Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSON S51B GYENGE! HIBA OKA?

SIMSON S51B GYENGE! HIBA OKA?

Figyelt kérdés
Szoval van egy 51 es simsonom mar régóta a családnál van kb 20éve elvileg sohasem volt az igazi. Tehát a gond az hogy nincs erő a blokkban nem tudtuk kitalálni a hiba okát ezért komplettan minden ki lett cserélve henger,dugó,főtengely,új karbi,gyújtás alaplap,tekercs,megszakító,gyújtótrafó. Természetesen bejátarattam rendesen de semmi változás a karburátor be van állítva jól a gyújtás hézag is. A motor kipörög rendesen de nincs az a kellő erő benne mint a másik 51es simsonban. Ismerősömnek szintén ilyen 51 ese van neki elől 15ös lánckerék van az enyémen 14es még az övé így is erősebb sokkal. Szintén van másik ismerősömnek ilyen motorja az övé is erősebb ezért álltam neki szerelni az enyém mert eddig nem gyanítottam hogy ekkora a külömbség. Hozzáteszem amiket a többi "simsonos oldalakon ìrnak hogy miért gyenge" azokat én már mind kipróbáltam ugyhogy ha valakinek van ötlete vagy valami írja le köszi :)
2013. okt. 31. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És milyen a gyertya színe?

Blokkházon pici repedés? (ritka hibára gondolva)

2013. okt. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az S51B felirat csak egy dolog a Simsonokon, mindenki olyan matricát ragasztott rá, amilyent akart! Kb. félórai munkával különösebb bontás nélkül le tudod ellenőrizni, hogy vannak-e fojtások benne az alábbi oldal alapján:

[link]

2013. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha új a henger akkor abba biztos hogy benne van a folytás! lehet a kipufogóba is benne van, ha új a karburátor akkor lehet hogy abban is benne van a fojtás, ezeket át kell nézetni, vagy nézned, de jobban jársz ha egy szerelővel aki ért hozzá azzal nézeted át az egész motort!
2013. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az S51b, S51n lesz Több helyen fojtással.
2013. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg lett nézve minden bizonnyal s51b-s és a hengerben,a karbiban,és a kipufugoban sincs folytás. Ezen túl én már nem tudom mi lehet a baj. Nem lehet hogy valami gyári hiba áll a dolgok mögött?
2013. nov. 11. 18:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát "foLYtás" az biztos nincs benne! Nincs is ilyen szó! :D


A kompresszió mekkora? Milyen karbi van rajta, és mekkora főfúvóka van benne?

2013. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jolvan na amúgy a karbi 14 es a fúvóka az passz gyári méretes.
2013. nov. 15. 22:22
 8/13 A kérdező kommentje:
a kompresszió meg 7.8 bar.
2013. nov. 15. 22:23
 9/13 anonim ***** válasza:

1:Karburátor a gyári 16-os (diffúzor)

2:A sűrítési arányodnál is kisebb a kompressziód....

(persze ha helyesen mértél kompressziót.)

2013. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor most végülis mit tudok csinálni ? Mert hogy 1500km. Van a hengerben és a dugattyuban. Éppen túlvan a bejáratáson és nincs elegendő kompresszió az mitől van mikor nincs megkopva. 100% hogy jól mértem meg.
2013. nov. 20. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!