Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSON S51B GYENGE! HIBA OKA?

SIMSON S51B GYENGE! HIBA OKA?

Figyelt kérdés
Szoval van egy 51 es simsonom mar régóta a családnál van kb 20éve elvileg sohasem volt az igazi. Tehát a gond az hogy nincs erő a blokkban nem tudtuk kitalálni a hiba okát ezért komplettan minden ki lett cserélve henger,dugó,főtengely,új karbi,gyújtás alaplap,tekercs,megszakító,gyújtótrafó. Természetesen bejátarattam rendesen de semmi változás a karburátor be van állítva jól a gyújtás hézag is. A motor kipörög rendesen de nincs az a kellő erő benne mint a másik 51es simsonban. Ismerősömnek szintén ilyen 51 ese van neki elől 15ös lánckerék van az enyémen 14es még az övé így is erősebb sokkal. Szintén van másik ismerősömnek ilyen motorja az övé is erősebb ezért álltam neki szerelni az enyém mert eddig nem gyanítottam hogy ekkora a külömbség. Hozzáteszem amiket a többi "simsonos oldalakon ìrnak hogy miért gyenge" azokat én már mind kipróbáltam ugyhogy ha valakinek van ötlete vagy valami írja le köszi :)
2013. okt. 31. 00:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kompresszió mérés így mérted?


1: Üzemmeleg moci

2: Teljesen nyitva lévő súber

3: Indítási fordulatszám minél nagyobb legyen remélhetőleg

4: Visszacsapószelepes kompressziómérő ajánlott

2013. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
egy baja van, mégpedig az hogy Simson. Ugyanabban a korban amikor a Simson-okat nyomták le a gyártósorról az NDK-ban, az olaszoknál már ugyanakkora köbcentivel de 3x-os teljesítménnyel csinálták a motrokat és a végsebességük is fényévekkel a Simson előtt járt, magyarul már a gyártásuk előtt is egy elavult konstrukció volt.
2014. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es

Nem tudom hogy egy segédmotornak miért kéne 3x annyi teljesítmény, meg végsebesség??????

40km/h-vel mehetsz vele, azt tudja fojtottan is, és fojtás nélkül 60-70-et megy, ha jól megvan csinálva, akkor nem agy cserben, egy jó simsonra elég ránézni évente egyszer kétszer, hogy mindene jó e még, és akkor soha az életben nem hagy cserben, mármint engem még soha nem hagyott cserben. a 3.6 lóerő elég egy segédmotornál, úgy is csak 40-el mehetsz. szóval a válaszod egy nagy hülyeség. az olasz meg ezerszer rosszabba a német technikáktól.

2014. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!