Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1,3 2005 utáni...

Suzuki Swift 1,3 2005 utáni autóknak tényleg hamar tönkre megy a nyelestengely csapágya?

Figyelt kérdés
Google-ba is olvastam, hogy volt eset, hogy 57E km után tönkre ment a csapágy, de több helyen is olvastam már , hogy erre panaszkodtak. Valóban hibás a váltó vagy csak az illetők jártak szerencsétlenül?

2013. okt. 31. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

ignisben is ugyanez a motor/váltó van, arra is ezt mondják, ismerősömnek 90e-nél semmi baja, igaz, ő szokta cserélni a váltóolajat is, minden második motorolaj cserével együtt, tehát kb 30e km-enként, jobb biztosra menni, a cikk egyébként azt írja, hogy a sok fémszemcse miatt mehet tönkre, ezt kikerülöd a rendszeres cserével...

[link]

2013. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom olvastam a cikket. Autó vásárlás előtt állok , tetszenek a swiftek, csak azért egy ilyen csapágycsere 100E felett végződne. Én a motorolajat mindneképp 10e vagy 1 év után cserére ítélem,nem éri meg szórakozni vele, a váltó olajha ha jól tudom 45E ír a gyár 30E-ként azt is scerélném.

Csak ugye egy hazsnált autónál lehet hogy a vételkor mem hallani a búgást, és utána le is cserélem az olajat, vétel után, de ha egy 80-100E példányban ha nem volt még cserélve, akkor az már kapott rendesen...

Szóval ez egy kicsit megállít a vételtől... Most a Chevrolet LAcettit nézegetem 1,4 benzinnel.

2013. okt. 31. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
az csak egy csapágy, ha hallod a búgást-susogást, akkor már kivan, ha még nem, akkor jó, és nem fog romlani ha figyelsz rá, meg olyan autót kell keresni amiben biztosra tudják bizonyítani, hogy volt cserélve váltóolaj, tuti találsz ilyet, de olyan lehetőséged is van, hogy utána érdeklődsz szervizekben, hogy mennyiért újítják fel, és akkor tudod mennyivel számolj, ha pedig találsz olyan autót ami amúgy jó állapotú de búg a csapágy, akkor aludsz keményen, és viszed egyenesen a felújításra, aztán onnantól a te kezeid közt karbantartva nem lesz baja... sok lehetőség van, suzukiból nagyon sokat találni
2013. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*alkudsz
2013. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
150 körüli árat láttam a fejújításra. Aztán a csapágy meg van vagy 5E :D Persze tudom ez nem egy kávéfőző iskolában szedtem már szét váltót tudni kell hozzá(autószerelőnek tanulok)
2013. okt. 31. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
na hát ha búg a váltó -150, aztán vagy belemegy vagy elsétálsz és megnézel egy másikat...
2013. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így van. Köszönöm a válasz megy a zöld.
2013. okt. 31. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!