Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak, kezdő vezetőnek...

Első autónak, kezdő vezetőnek melyik a jobb választás: Toyota yaris v. Suzuki Wagon r+?

Figyelt kérdés
Minden szempont érdekel: vezethetőség, praktikum, anyagellátottság, stb. Nőnek kellene az autó, 1 gyerekkel, nagyszülők alkalmankénti szállításával.
2013. nov. 1. 08:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Suzuki az kezelhetőbb,és olcsóbb is hozzá minden.Mondjuk Toyotát még nem próbáltam,de suzukiból jobban kilehet jönni szerintem
2013. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A Yaris, méretei miatt autószerűbb, a WagonR kicsit olyan mint telefonfülkével rollerezni. Pakolhatóüság szempontjából a WagonR nagyobb, a magas belső tér miatt nem érződik annyira szűknek a beleseje.

Minőség, élettartam szempontjából mindkettő megbízható, talán a Suzukihoz olcsóbb az alkatrész.

2013. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Yarist venném. Valóban ez inkább autónak néz ki. Nem egy nagyra nőtt kartondobozra.
2013. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Én a Suzuki-ra szavazok. Olcsóbb fenntartani, jobban pakolható, hely bőven van benne (a doboz forma miatt). Ráadásul az 1.3-as motorral szépen is megy.
2013. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
A többiek már mindent elmondtak.Én még csak annyit mondanék hogy suzukiből inkább swiftet valamivel stabilabb úttartása van mint a wagone R+-nak mert nem olyan magas kiépítésű,mellesleg a utóbb formája is van a swiftnek..Ja és a swift is nagyobb egy kicsit a yaristól.Ha tetszenek a magasabb kiépítésű suzukik akkor inkább az IGNIS
2013. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 közül egyik se nagyon nyerő. Esetleg mit szólnál egy Ignis-hez?
2013. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Valóban,az Ignis is felkerült a listára családon belül. Sajnos egyikkel kapcsolatban sincs semmi tapasztalatom. Szóval az Ignis talán jobb választás lenne?
2013. nov. 2. 20:46
 8/21 anonim ***** válasza:
A WagonR + tól jobb az ignis
2013. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az Ignis egy fapados, de hálás igásló. Jó a nagy hasmagasság, mert sehol nem fog felülni. Nem fekvőrendőrre gondolok, hanem ésszel még bakhátas földúton is elmegy.

A fapadot szó szerint értsd, a merev hátsó hídtól nem kell csodákat várni, kanyarban hajlamos kicsit elpattogni, de ha megszokja az ember már észre sem veszi hogy ellenkormányzással korrigálta. A váltója gyengécske, vigyázni kell rá. A nagy bódéhoz néha kevés az 1.3 motor. Nem azért mert nem viszi, pályán hizamosabb ideig megy a 140-150-el is, hanem azért mert ilyenkor az étvágya is megjön. Nagyon. Ha az ember szeretné a gyári fogyasztást produkálni, az csak a "kalapos skodás" üzemmódban lehetséges. A mérete kívülről nagyobbat mutat, mint belül. A csomagtartó nem kifejezetten nagy, és a hátsó lábtér sem. Ha a 180 centimhez állított vezetőülés mögé kéne beülnöm, bajban lennék.

A jó szintetikus olajat meghálálja. A láncos vezérlésú motor nagyon megbízható. Nem hidrotőkés (varrógép hang), viszont ami nincs az nem is megy tönkre, szelephézag állítás viszont csak hézagoló pogácsa cserével llehetséges (nem kell gyakran, úgy 150 000-ként).

A gyári rádió elég vacak, a CD-s mp3-t nem játszik le. Ha kiveszed, akkor csak spéci beépítő keretbe tehetsz be egy akármilyen rádiót, és utána az időbeállítás csak az akkusaru éjfélkor történő leszedéséveltörténhet.

Nagyjából ennyi. Részemről meg vagyok vele elégedve, ehetne kevesebbet és lehetne halkabb.

2013. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon jó véleményeket írtok, köszönöm. És ha a fentieken túl valaki tud ajánlani olyan kocsit, ami nem nagy, viszont megbízható, viszonylag olcsón szervizelhető, könnyen kezelhető, azért még pakolni is lehet... Mert nem igazán ismervén az autókat könnyen lehet, hogy van olyan gyártmány, típus, ami kimaradt a lehetőségek közül...Szívesen fogadok minden jó tanácsot :) Ide-oda szaladgálós, nagyszülőkkel orvoshoz, esetleg bevásárolni, lányommal nyaranta kiránduláshoz, nyaraláshoz használatos pofás kis kocsit képzeltem ;)
2013. nov. 2. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!