Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig lehet egy magyar autó...

Meddig lehet egy magyar autó külföldön? Pl. Anglia?

Figyelt kérdés
Kihoztam az aztómat Angliába. Azt hallottam, hogy csak 6 hónapig lehet, majd le kell vizsgáztattni itt angol rendszámra. Ha észreveszik, hogy tovább van itt akkor elviszik vagy elvihetik? Ha pedig haza kell vinnek akkor mennyi idő mulva hozhatom újból vissza??
2009. nov. 14. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen nincs, csak legyen rajta muszaki meg biztositas
2009. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az autó idegen országban 60 napig tartozkodhat minden megkötés nélkül, de a 60 nap letelte után a tartozkodási országban hónosítani kell(müszaki, adók, biztósítás).

Ha elhagyod az országot a 60 nap letelte elött és visszatérsz a 60 nap újra kezdődik. Nincs meghatározva mennyi ideig ne térj vissza az adott országba.

Na ez volt a jogszabály

És most ami a lényeg:

Ezt általában senki nem ellenörzi, és nehéz is lenne(angliában elés sok külföldi rendszámos autó van).

Ha esetleg rendöri ellenörzés történik, azt kell mondani hogy egy hónapja hoztad az országba.

Én 1,5 évig haszáltam Skóciában a magyar rendszámos autómat.

Egyetlen próbléma lehet(személyes tapasztalat alapján). Ha közúti balesetben vagy vétlen fél és kárt szenved a magyar rsz-os autód és nincs teljeskörü casco biztosításod és személyesen (ügyvéden keresztül) tárgyalsz a biztosítóval, akkor az angol biztosító a végletekig elhúzza a fizetést, arra számítva hogy elöbb utóbb hazamész és nem kell neki fizetniük.

2009. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!