Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha a történelem során a...

Ha a történelem során a magyar is olyan népes és világhódításra képes állammá vált volna, mint Anglia vagy Franciaország, akkor mi is olyan totalitáriusak és álnokok lettünk volna, mint az említett két állam?

Figyelt kérdés
Mi is olyan gátlástalanul elnyomtuk volna a nálunk esetleg erkölcsileg fejlettebb népeket, hogy a saját rendszereinket vezessük be mindenhol?
2011. máj. 29. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Ez az emberi természet. Nem népfüggő. Gondolj az úgynevezett kalandozó magyarokra, akik gyilkoltak, erőszakoskodtak és fosztogattak nyugaton. Persze ezt sikerült romantikus köntösbe bújtatni utólag. A törökök is hasonlóan pozitívan emlékeznek Kárpát-medencei munkásságukra. Ez ismétcsak az emberi természet...
2011. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Királyságban (és az Osztrák Császárságban) is épp eléggé el voltak nyomva a nemzeti kisebbségek, nem kellett minket se félteni. Vagy szerinted 1848-ban csak a magyarok keltek fel az önreldelkezés jogáért?


Amúgy mi alapján döntöd el, hogy erkölcsileg melyik társadalom a fejlettebb?

2011. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"A Magyar Királyságban (és az Osztrák Császárságban) is épp eléggé el voltak nyomva a nemzeti kisebbségek, nem kellett minket se félteni. Vagy szerinted 1848-ban csak a magyarok keltek fel az önrendelkezés jogáért? "


Nem tudom, ezt sosem tudtam megítélni. Azt tudom, hogy nem volt nekik pl. nemzeti nyelvű oktatás egy ideig, de pl. nekünk sem volt. Én nem tudok róla, hogy pl. a szlovákok meg az ott élő magyarok között konfliktusok lettek volna régen.


"Amúgy mi alapján döntöd el, hogy erkölcsileg melyik társadalom a fejlettebb?"


Nos, ez elég szubjektív, de én személy szerint az alapján, hogy összességében mennyire békeszerető egy nép, mennyire alkalmazkodóképes, milyenek a szokások és milyen kapcsolatban áll a környezetével és a természettel. Például a svéd népet fejlettebbnek tartom a cigány népnél.

2011. máj. 29. 14:52
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Egy könyvben olvastam régebben (talán igaz, talán nem), hogy az "állam-alapítás" nálunk nyugati nyomásra történt meg. Nézz meg egy korabeli térképet, hogy abban az időben milyen nagyok voltunk. Állítólag a nyugatiak összefogtak + a pápa, és azt mondták, ha tovább folytatjuk a harci kalandozásokat, rablásokat stb. együttes erővel taposnak el minket, magyarokat. És a kereszténységet is kötelező erővel vette fel István, és el kellett hagynunk a régi pogány vallásunkat. Féltek tőlünk, ezért fogtak össze. És tulajdonképpen féltek egészen addig, míg a trianoni szerződéssel szét nem darabolták országunkat. Nézd meg, hogy tulajdonképpen azóta is szinte mindig valamilyen "elnyomás" alatt élünk. (Most éppen az EU)
2011. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Dymo ***** válasza:
66%
Utolsónak,ez úgy baromság ahogy van...
2011. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Egy könyvben olvastam régebben (talán igaz, talán nem), hogy az "állam-alapítás" nálunk nyugati nyomásra történt meg. Nézz meg egy korabeli térképet, hogy abban az időben milyen nagyok voltunk."


Én is valami ilyesmire gondolok. Szerintem az egész "ország" fogalom idegen volt a korabeli magyaroknak, mint ahogy az volt pl. az indiánoknak is, akik abszurdnak tartották, hogy az amerikaiak földdel kereskednek, ami a természeté. Szerintem amúgy ez a világkép közelebb áll a valósághoz, mint a hülye nyugati felfogás.

2011. máj. 29. 16:33
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

15,23-as vagyok.

"Például a svéd népet fejlettebbnek tartom a cigánynál". Ezt írod. Engem az érdekelt - mivel sehol sem tanultunk róla -, hogy mikor, hogyan kerültek ide Európába a cigányok, vajon itt voltak-e már akkor is, amikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe?

Nemere István: Cigányok c. könyvében írja le ezirányú kutatásainak eredményét.

Ezek szerint a cigányok kb. 1000 évvel ezelőtt indultak el a mai India észak-nyugati területéről (ma ez inkább Pakisztán), az akkori iszlám-hadjáratok és erőszakos hit-térítések elől menekülve. Kb. 700 évvel ezelőtt értek ide hozzánk. Útközben persze sok lemaradt, ottmaradt valahol, ahogy nálunk is maradtak, de jó részük továbbment.


Eljutottak egészen: Németország-Franciaország-SVÉDORSZÁG-Anglia (!) területére is. Csakhogy ezek a "fejlett nyugati országok" már akkor megoldották a cigány-kérdést!!

VISSZATOLONCOLTÁK ŐKET, ODA AHONNAN JÖTTEK!!! Ezért nincs ma náluk "cigány-kérdés". (Mi nem küldtük őket visszafelé)


Hát akkor mennyivel is fejlettebbek a svédek és a nyugatiak? És ők mondták ránk annakidején, hogy barbár magyarok, most azt mondják, hogy balkániak!

2011. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

20,35-ös vagyok!

Még mielőtt bárki lehülyézne:

Nemere István ezen leírását az adott kor hazai és a nemzetközi állami törvények, hivatalok írásos utasításainak levéltári anyagainak áttanulmányozására alapozva írta.

2011. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Fejlettebbek. Mi befogadóak vagyunk egy néppel szemben, ami nem érdemli meg, hogy befogadjuk. Nézz körül, majd ha egy utcai cigány megtámadja a gyerekedet, te is ugyanezt fogod gondolni. Nehogy már a svédeket hibáztasd -ami nemcsak Európa, de a világ egyik legjobban működő jóléti államát tartja fenn, szinte mindenben élenjár és mellesleg állítólag igen befogadó nép (pl. van egy olyan törvény, hogy lehet sátrazni idegeneknek a kertben)- mert kitoloncolták azt a népet, ami a tapasztalat szerint eddig mindenhol kárt okozott! Sőt, inkább azon kéne elgondolkodni, mielőtt őket támadod, hogy mi okuk van rá nekik, akik állítólag egy igen vendégszerető nép, hogy kipateroljanak valakit. Mi is megtennénk ugyanezt, ha meglenne hozzá az erőnk. Mindenki támogatná. Nem vagyunk ettől barbárok, éppenhogy a saját kultúránkat féltjük valamitől, ami kiirthatja. Az ókori görögöknek, akik létrehozták a valaha volt egyik legmagasabb szintű kultúrát is ki kellett volna tárniuk a kapuikat, hogy bemehessenek a barbár népek és szétszedjenek mindent, csak azért, hogy rájuk ne lehessen mondani, hogy "barbár módon" elutasították őket?


Nem érdekel a cigányok történelme. Nem érdekel, hogy valaha fejlett nép volt - mihez kezdjek azzal, ami ezer éve volt? Csak azt tartom szem előtt, hogy mit tesznek ma, hogy milyen hatással vannak az országra. És a nyugatiaknak igenis a fejlettségét bizonyítja, hogy nem hagyják, hogy egy fejletlen nép tönkretegye azt, amit felépítettek. Az erkölcsi fejlettség nem azt jelenti, hogy mindent tárt karokkal beengedsz, mert akkor véged. Hanem azt, hogy tudod, mit engedhetsz be és mit nem és eszerint teszel.

2011. máj. 29. 21:29
 10/16 A kérdező kommentje:

Még egy példa:


Akkor te, ha a te példád szerint fejlett akarsz lenni, próbáld ki a következőt: ha kertes házban laksz, engedj be pár cigányt, akiknek nincs otthonuk. Megadjuk nekik az esélyt, mert fejlettek vagyunk, nem? Meg mered tenni? És ha nem, az a fejletlenségedet bizonyítja, vagy azt, hogy jogosan véded magad? Jó esetben egy hónap múlva marad még valami a kertedből...

Tudom, hogy nem a legjobb példa, mivel egy ország nem magánterület, de mégis érdeke a benne levőknek, hogy jól működjön és szép maradjon.

2011. máj. 29. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!