Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy a téli gumival...

Az igaz, hogy a téli gumival nem olyan stabil az autó?

Figyelt kérdés
Ha igaz akkor ez mitől van? Mert amúgy én télen-nyáron télivel járok.
2013. nov. 1. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nyáron a téli gumi kenődik a túlmelegedéstől, ezért érezheted instabilabbnak. Amúgy hülyeség nyáron télivel járni, ha veszel egy nyári meg egy téli garnitúrát, ugyanaddig bírja, mint két téli és ugyanannyiba kerül.
2013. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem hülyeség, én is télivel járok télen-nyáron, nagyon kicsi futás mellett nem kopik el, évente 7-10e között megyek, egy téli szett kibír 3-4 évet simán, utána meg már úgyis cserélnem kell az elöregedés miatt, felesleges lenne 2 szettet tartanom, szerintem a kérdező is így van vele.

Stabilnak stabil, csak "nyúlós", olyan mintha lapos lenne a gumi. Pl eltekered a kormányt a kanyarban, és mászik kifelé az autó, ez azért van, mert a futófelület nagyon puha, és apró szegmensekből áll, amik "el dőlnek" oldalra. Kézzel is meg tudod nézni, ha megnyomod a bütyök szélét, ujjal is el tudod teljesen ferdíteni, ugyanez történik vele kanyarban, ezért van az a "nyúlós" érzet, bár ha mindig télivel jársz, megszokod. Nekem is csak először volt furcsa, mert nyárival vettem a kocsi, és csak később került rá a téli, mindig olyan érzésem volt, főleg kanyarban, mintha lapos lenne, pedig nem volt az, csak így elnyúlik a téligumi, főleg új korában, mikor még nagyon nagy a profilmélység. :)

2013. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a téli nem csak libeg ide-oda, hanem hosszabb a fékút és előbb megcsúszik vele a kocsi. Könnyen lehet olyan helyzet, amit nyárival megúszol, télivel meg nem.
2013. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Nekem is lehet hogy elég lenne csak télit használnom a kevés kilométer miatt, viszont én tavasszal alig várom hogy feltehessem a nyárit. A téli gumi nagyon búg, azt pedig nem szeressem.
2013. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban 3-4 évig kibírja nálam is a téli gumi, úgy, hogy mindig azzal járok. De ennyi idő alatt általában kocsit is cserélek. Nem kell nagyra gondolni 10-12 évesről váltok 6-8 évesre.

Ezért nem szeretnék két garnitúra gumit, felnit fenntartani és szezononként 2*5 ezer Forintért cserélgetni.

2013. nov. 1. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:

"...én tavasszal alig várom hogy feltehessem a nyárit. A téli gumi nagyon búg, azt pedig nem szeressem."


Én pont fordítva vagyok ezzel. A nyári gumim 17"-os és borzasztóan zúg.

A téli sokkal ballonosabb 15"-os, sokkal jobban tompít, így kevésbé hangos.


"Ezért nem szeretnék két garnitúra gumit, felnit fenntartani és szezononként 2*5 ezer Forintért cserélgetni."

Mivel jár a felni fenntartása a vételárán felül? Ha ennyire sajnálod rá, lehet használt lemezfelnit is venni.

De az igaz, hogy aki csak évi pár ezer km-t jár, annak felesleges cserélgetni, mert előbb öregszik el a gumi, minthogy elkopna.

2013. nov. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gondolkodtam négy évszakos gumin is, de sok jót nem mondtak rá télre, az meg fontosabb nekem, hogy télen hóban, latyakban, vízen is boldoguljak, nyáron meg úgyis jól tapad minden gumi, azzal sose volt gondom...
2013. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!