Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tesztvezetésen összetörtem az...

Tesztvezetésen összetörtem az autót, totálkárra minősítették a 25 milliós autót, a casco önrész 10%. Kb mikorra küldik a számlát ha küldik?

Figyelt kérdés

mire számíthatok? és ha nem tudom kifizetni és nincs semmi a nevemen?

sajnos egy körforgalomba túl sebesen mentem és beleborultam az árokba.



2013. nov. 3. 09:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

és sajnos be is mértek a rendőrök, főúton kint álltak és én 60 korlátozás helyet kb 180-nál még nyomtam a gázt.

tudom abszurd se sajnos a helyzet komoly, szerencsétlenségemre még a gyorshajtást is nekem kell majd kifizetnem mert aláírtam a papírt, nem tudom az is kb 100 ezer forint lesz még pluszba.

2013. nov. 3. 09:02
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
megérdemled! suttyó vagy nagyon!
2013. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

miért vagyok suttyó? azért mert bementem faluról az Audi szalonba? nem minden falusi suttyó amúgy.

szerintem irigy vagy hogy én sportkocsival száguldoztam, neked meg marad a suzuki!

2013. nov. 3. 09:08
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Már bocs, de nem a saját autóddal száguldottál. Erre ki legyen irigy? Bárki akinek suzukija vagy trabantja van bemegy tesztvezetésre és máris audival száguldozik. Inkább te lehetnél irigy arra, aki suzukival jár, mert nem varrnak a nyakába kapásból 2.5misi+100ezer büntit.


Ez tényleg suttyóság, semmi más.

2013. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de én ezt egy kicsit nehezen tudom elhinni.

Néhány éve úgy döntöttünk, hogy lecseréljük az öreg és kinőtt autónkat egy újra, akkor több cégnél is voltunk tesztvezetésen. Pedig csak néhány milliós árkategóriáról volt szó, mégis mindegyik kereskedésnél ott ült az anyósülésen a cég egyik értékesítője. Volt amelyik bátorított, hogy ne kíméljem a gépet, de azt egyik sem hagyta volna, hogy a megengedett sebesség háromszorosával menjek.


Ha 60-as táblánál 180 km/h-val mentél, akkor az nem 100 ezer, hanem 300 ezer lesz a büntetés.


Végül halkan megjegyzem, hogy az első válaszadó biztos nagyon irigykedik rád. Ha valóban igaz a történeted, akkor lényegében 2,8 millió forintot kell előszedned valahonnan, de a hozzászólásaid alapján neked még egy régi Swift-re sem futja, nem hogy a majdnem 3 milliós kár rendezésére. Nagyon megérte.

2013. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Mire számíthatsz? Nem postán fogják küldeni, szinte biztos. Szerintem személyesen fognak felkeresni ezzel kapcsolatban, és megbeszélitek, hogy hogyan tovább.

Nyilván nem várhatják tőled, hogy egyben fizesd ki az összeget, majd megegyeztek részletfizetésben, amit még ki tudsz pengetni havonta.

Állásod, havi kereseted van? Mert ha nincs, a szüleidnek lesz kellemetlen meglepetés. Valakinek fizetnie kell, ez van.


A végére még csak annyit, hogy aki 180-al nyomja egy olyan helyen, ahol 60-al lehetne menni, ráadásul még totálkárra is tör egy olyan kocsit, ami nem az övé, csak teszteli, akkor ne csodálkozzon, ha megüti a bokáját.


De én ezt nem is értem. Nem ült melletted senki? Amikor én pár évvel ezelőtt tesztvezetésen voltam, beült mellém a márkaképviselettől egy pofa, és ha csak 52-vel mentem a városban, már kukorékolt.

2013. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

egyszer egy drift versenyen ültem drift taxiba ott láttam, hogy a kanyara rácsúsztatják a gépet, igazából megpróbáltam volna utánnozzni csak túl nagy tempóval érkeztem be a körforgóhoz meg bal lábbal léptem a fékre aztán oldallal elkedzett sodródni a padkának, az megfogta és pörgött kettőtt és tetőn állt meg az árokban.

nem tudom miért akartam farolni, de elkapott alendület meg az érzés azt hittem áén is rally pilóta vagyok.

utolsó:

nincs kocsim jelenleg, albérletben lakok

2013. nov. 3. 09:21
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezek után ez hosszú ideig így is marad még.

De szokták mondani, hogy aki h*lye, szenvedjen.

2013. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Fake kérdés, a melletted ülő nem engedte volna.
2013. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Elég komolytalannak tűnik a kérdés.


Ha véletlenül igaz lenne, akkor ne aggódj, ki fogják fizettetni veled - ha nincs semmid amin be lehet hajtani, akkor majd tiltják a munkabéredből. Éveken át nem lesz semmire pénzed, mert az adott százalék mindig menni fog annak, aki meghitelezi neked a pénzt. És persze kamatot is fog rá tenni, mert senki nem olyan balfék, hogy kamat nélkül adjon kölcsön idegennek. És nem jegybanki alapkamatot, hanem többet.

2013. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!